Lukáš Pollert a kauza svědomí. Lékař by neměl ignorovat vědu a rozum

Ilustrační foto (Pexels.com/Korhan Erdol)

Ilustrační foto | FOTO: Pexels.com/Korhan Erdol

Lékaři mají mít vyšší, silnější etiku než třeba klempíři nebo účetní. Když protéká okap nebo přijde kontrola z berňáku, jsou následky lajdáctví, nezodpovědnosti, sebepředvádění či prostě hlouposti v jejich práci sice někdy drahé, ale odstranitelné. Když na zdravý rozum, etiku a vědecké poznání ne ve své práci, ale ve veřejných projevech rezignuje lékař, jde o životy. O životy všech, u kterých má lékařská profese velkou váhu a pro které jsou slova lékaře ohledně nějaké nemoci svatá a nezpochybnitelná.

Obzvláště jde o životy, když na vědecké poznání rezignuje lékař známý, slavný, a je veřejně známo, že to býval vysoce etický a obdivuhodný člověk. Své zlaté medaile z olympiády prodal a peníze dal dobročinné nadaci. Dnes svými veřejnými projevy diskredituje vědu, české zdravotnictví s jeho nesmírně obětavými lidmi a především sám sebe. Jak k tomu došlo?

Miloš Zeman se svým poradcem Martinem Nejedlým (ČTK)

V sobotu laboratoře zjistily 2756 nově nakažených. V neděli (kdy se testuje méně) 1823 nově nakažených (více než o tisíc víc než minulou neděli). Britští vědci na Oxfordu (který dozajista sponzoruje GateSoros) zkoumali národní záznamy o téměř 150 000 kontaktech, které byly vysledovány od zhruba 100 000 počátečních případů. Vzorky zahrnovaly lidi, kteří byli plně nebo částečně očkováni buď Pfizer/BioNTech nebo vakcínami Astra Zeneca, stejně jako lidé, kteří byli neočkovaní. Výzkumníci se pak podívali na to, jak vakcíny ovlivnily šíření viru. Při infikování variantou delta (dnes u nás převažující) měl daný kontakt o 65 % menší pravděpodobnost, že po něm bude nakažen, pokud nakažená osoba, se kterou došlo k jeho kontaktu s covid pozitivním, byla zcela očkována dvěma dávkami vakcíny Pfizer. S lidmi s průlomovou infekcí po Astra Zeneca měl kontakt o 36 procent menší šanci se nakazit.

Apoštol bezohlednosti

Neočkovat se bez závažného zdravotního důvodu je projevem bezohlednosti k okolí, projevem toho, že nám na lidech kolem sebe ani v nejmenším nezáleží. Doktor Lukáš Pollert svou propagandistickou činností ve věci popírání epidemie covid výrazně přispěl k tomu, že třicet procent dospělých je nenaočkovaných, a tím ohrožuje i své očkované – zodpovědnější – okolí. Z úst, přesněji klávesnice dr. Pollerta:

Dne 4. května 2021: „Lidé se nebojí covidu, ale restrikcí pro tak zvaně neočkované, bez covidpasu. Když o tom loni někdo mluvil, tak byl konspirátor. Jak se vše mění.“ (Twitter).

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Dne 27. září 2021 : „V posledním půlroce se tzv. očkovaní netestovali a je tedy jasné, že právě tato skupina roznesla do společnosti nové mutace a podobně. Myslím, že v pozadí úmrtí mladších lidí tzv. ‚jen na covid‘, není jen SARS-CoV-2, ale nepoznaná jiná nemoc. Možná porucha imunity. Nechci covid bagatelizovat, ale co jsem viděl, si rozhodně nevyžadovalo takové manévry s plošným lockdownem škol a podobně.“ A dodává až děsivé: Ani se neodvažuji představit, co znamená pojem „pořádně naočkovat“. Snad se tím nemyslí nějaký nátlak na seniory, které máme mít spíše v úctě. Všichni se mohli naočkovat, a kdo nechtěl, je to jeho právo. Je to dobrovolné očkování. Pokud tu máme 400 tisíc seniorů potenciálně nejvíce ohrožených těžším průběhem, tak máme. Ale rozhodli se tak sami. Není možné tuto starší – a jistě moudrou – skupinu lidí něčím strašit, ostrakizovat je anebo je nahánět. To je absurdní. Ke starším lidem máme mít úctu. Jsou zkušenější a jistě zažili více. Nechme jim, prosím, jejich rozhodnutí. Asi přijde doba, kdy veřejný zájem bude nadřazen nad rozhodnutím jednotlivce, ale zatím tomu tak není. Čili nemám nic proti očkování, ale ten, kdo nemoc prodělal, je snad i lépe chráněn a nemá smysl se znovu očkovat. A pro děti, které si vyvíjejí imunitu jiným mechanismem než starší lidé, je očkování nesmyslem. V posledním půlroce se tzv. očkovaní netestovali a je tedy jasné, že právě tato skupina roznesla do společnosti nové mutace a podobně.“ (Parlamentní listy)

V srpnu napsal na twitter také: „Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů.“ A pak chválil krmení prezidenta Zemana na ARO klobásou. Klobásu nebudu komentovat, ve věci homosexuality jako slepé vývojové větve přiznal, že je jako lékař pologramot, co nečte ani Nature. Článek „Genetické vzorce nabízejí vodítka k vývoji homosexuality“ v plném znění (v angličtině) zde.

Neočkovanci ohrožují očkované

Jak jasně prokázala výše citovaná studie, neočkovanci mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že nakazí někoho kolem sebe – vykašlávají více virů. Takže mnoho z těch, co chytli covid nyní – třeba už podruhé – se nakazilo právě od nich. A odnášejí to hlavně senioři, ti byli očkovaní první, takže už jim trochu imunity vyvanulo, už potřebují booster. Ale umírá i hodně neočkovaných, lidí, kteří z nějakého důvodu očkování odmítli. A na covid zemřeli. Každý den to nyní činí kolem deseti lidí, ale jak rostou čísla nakažených, porostou s odstupem i počty mrtvých. Vypadá to zatím takhle:

Datum                  Počet úmrtí v daném dni             Celkový kumulativní počet úmrtí

24. 10. 2021          5                                                             30 625

23. 10. 2021          8                                                             30 620

22. 10. 2021          11                                                          30 612

21. 10. 2021          10                                                          30 601

20. 10. 2021          7                                                             30 591

19. 10. 2021          9                                                             30 584

18. 10. 2021          11                                                          30 575

17. 10. 2021          10                                                          30 564

16. 10. 2021          8                                                             30 554

15. 10. 2021          10                                                          30 546

Takže otázka na závěr: Pane doktore Pollerte, řada z těch zemřelých byla neočkovaná, podlehla propagandě, na které se podílíte. Některé z očkovaných zemřelých zase ti neočkovaní nakazili. Cítíte za ty mrtvé nějakou mravní zodpovědnost?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]