Lži a mnoho slov o ničem. Pekarová si slovní útok Okamury nenechala líbit

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) (TOP 09 / se souhlasem autora)

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) | FOTO: TOP 09 / se souhlasem autora

Předseda SPD Tomio Okamura se v nedělní Partii na televizi Prima pustil do šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Podle něj chce být ve vedení poslanecké sněmovny jen proto, že by ji prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat do funkce ministryně práce a sociálních věcí. Pekarová přiznala, že se na tento resort dlouhodobě připravovala, tvrzení Okamury však odmítla. Podle ní je ale na předsedovi SPD sympatická jedna věc. „Co od něj člověk čeká, to taky dostane. Lži, osobní útoky a mnoho slov o ničem,“ vzkázala na sociální síti.

„Co jsem tak slyšel, tak důvod, že paní Pekarová chce být ve vedení sněmovny, může být správně promyšlený. Její jméno by mohlo být jedno z těch, které by prezident odmítl jmenovat do funkce ministra práce a sociálních věcí, protože by to nemusela zvládat,“ prohlásil Okamura s tím, že ukázala politický cit, protože by mohla být bez funkce.

()

„Pane Okamuro, nejste jasnovidec, abyste věděl, kdo bude šéfem ministerstva práce a sociálních věcí. Mé rozhodování pomohlo, že tam bude sedět silná váha. Jinak to přejdu s velkou velkorysostí, málokdo se tomu věnoval v opozici tak dobře a hodně jako já,“ reagovala šéfka TOP 09 na slova Tomia Okamury.

Že se na pozici ministryně práce a sociálních věcí dlouhodobě připravovala, Pekarová potvrdila. „Této oblasti opravdu rozumím, ale tento post si přála obsadit KDU-ČSL, tak jsem se rozhodla jim ustoupit. Pak ale sama sebe nevidím jako kandidátku na jiné posty, takže bylo logické kandidovat do čela poslanecké sněmovny,“ vysvětlila politička.

Pekarová nakonec na debatu s Okamurou reagovala ještě na sociální síti. „Na panu Okamurovi je sympatická jedna věc. Co od něj člověk čeká, to taky dostane. Lži, osobní útoky a mnoho slov o ničem. Děkuju vám všem za milé reakce! Jdu si dát nějaký sladký dort na nervy a děkuji všem SPOLU voličům, že se díky nim SPD neúčastní vládního vyjednávání,“ vzkázala na twitteru.

Drsná slova Tomia Okamury na adresu Markéty Pekarové Adamové nenechala klidným ani Miroslava Kalouska (TOP 09). Podle něj bylo chování předsedy SPD mimo hranice jakýchkoli pravidel a slušnosti. „Markétu Pekarovou Adamovou můžete mít rád, nebo nemusíte, ale o její kompetenci v sociální problematice pochybovat nelze. Při odborné úrovni politiků SPD to bylo zvlášť trapné,“ napsal na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články