Lži dezinformátorů okolo demonstrací je snadné vyvrátit. Moc toho nevymysleli

()

Demonstracím proti Babišovi, Zemanovi a Benešové se logicky věnují také tvůrci dezinformací, trollové a další figurky „temné síly“. Zatím však nevymysleli nic zajímavého. Veškeré lži okolo demonstrací a pokusy o jejich znevěrohodnění se točí okolo dvou věcí. První je temná otázka: Kdo to všechno platí? A druhý záchytný bod: Demonstranti jsou zaplacený komparz.

Odpovědi jsou nesmírně jednoduché. O tom, „kdo to všechno platí“, je možné se přesvědčit ZDE. Na transparentním účtu, kam Milionu chvilek pro demokracii chodí peníze od všech dárců. A za ně potom iniciativa hradí náklady na pódia, velkoplošné obrazovky, ozvučení, atd. Jednoduše řečeno: Technické zajištění demonstrací platí samotní účastníci a lidé, kteří se demonstrací nemohou osobně zúčastnit.

Druhý bod: Najatý komparz. Tady je to opět velice jednoduché. Nejjednodušší je zajít na některou z demonstrací a podívat se na účastníky, popovídat si s nimi. Tohle nejsou žádní brigádníci. Tohle jsou lidé, které už nebaví dívat se na to, co tady páchají Babiš se Zemanem. Aktuálně obíhá sociální sítě lživá informace o tom, že kdosi shromáždil už 600 lidí, kteří tvrdí, že za demonstrování dostávají zaplaceno. V hotovosti. Tak ono stačí se zamyslet. Vyplatit 600 lidí by zabralo minimálně 600 minut, tedy 10 hodin. To znamená, že po skončení demonstrace například ve 20 hodin by tito účastníci čekali ve frontě kdesi u tajemné pokladny do šesti do rána dalšího dne.

A to je jich jen 600. Co teprve, kdyby měla ta tajemná pokladna vyplácet všech 120 tisíc lidí z minulého Václaváku? A znamená to tedy, že když v neděli na Václavák přijde 250 tisíc lidí, tak ti nejpomalejší budou čekat ve frontě u tajemné pokladny zhruba asi tak do Vánoc? Dost nezáviděníhodné tedy.

Když temné síly nevymyslely nic uvěřitelnějšího, než nesmysly o tom, že „to někdo platí“ a že těch 120 tisíc lidí za účast dostalo zaplaceno, tak je to moc dobrá zpráva. Nejen Babiš, ale i ti, kteří pracují na jeho pozitivním obrazu a dehonestaci oponentů, jsou zcela v koncích. Tak v neděli na Letné!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]