Majetek Andreje Babiše vzrostl během čtyř let jeho vládního angažmá z původních 40 miliard na 88 miliard v roce 2017. Slušný, téměř zázračný úspěch z dotačního podvodu obviněného premiéra v demisi. Současně je to Andrej Babiš, kdo často opakuje, že vše bude řídit jako svou úspěšnou firmu. Proto je dost překvapivé, že v jedné z továren geniálního manažera vstoupili zaměstnanci do stávkové pohotovosti, protože je prý Agrofert špatně platí.

„Důvodem vyhlášení stávkové pohotovosti je spor o uzavření kolektivní smlouvy na rok 2018 a neakceptovatelný dosavadní mzdový vývoj,“ uvádějí odbory společnosti DEZA v tiskové zprávě. Dodávají zároveň, že jsou připraveni vyhlásit stávku.

Agrofert v této společnosti zaměstnává zhruba tisíc lidí. Není to poprvé, kdy se objevily informace o nízkých platech v Agrofertu. Za silně podprůměrnou mzdu například hledaly zaměstnance do náročných provozů potravinářské firmy holdingu, který nyní Babiš formálně neovládá. V čele Agrofertu by měli být jeho právníci a manželka, rovněž obviněná z dotačního podvodu.

 

 

 

 

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora