Majitel Bohemia Energy Písařík svedl vinu na banky. Klientům přeplatky vrátíme, řekl na tiskové konferenci

Majitel společnosti  Bohemia Energy Jiří Písařík (ČTK)

Majitel společnosti Bohemia Energy Jiří Písařík | FOTO: ČTK

Jednatel společnosti Bohemia Energy Jiří Písařík se poprvé od konce své společnosti objevil na veřejnosti, aby vysvětlil okolnosti úpadku dodavatele energií. Podle jeho slov společnost ve složité chvíli nepodržely banky a ukončení činnosti bylo jediným východiskem, aby na vzniklý problém nedoplatili zákazníci. Tisková konference byla svolána na 11 hodin, tedy ve stejný čas, kdy se podepisovala koaliční smlouva.

„Jakékoliv pokračování by znamenalo insolvenci a to by bylo nejhorší řešení celé situace. Zákazníci by nikdy nedostali své přeplatky a nastaly by další škody,“ vysvětloval Písařík na pondělní tiskové konferenci. „Především si zaslouží omluvu naši zákazníci, protože jsme to celé prostě nedokázali. Děláme maximum, abychom firmu uzavřeli slušně a nezůstaly po nás dluhy,“ dodal spolumajitel Bohemia Energy.

Bohemia Energy ukončí také činnost dodavatele Amper Market, učinit tak plánuje v příštím roce, uvedl majitel Písařík. Firma má asi 8500 odběratelů. „Bohemia Energy nemá žádné závazky po splatnosti,“ uvedl Písařík. „Není důvod, aby šla firma do insolvence. Klientům chce vrátit přeplatky,“ dodal.

Jako jednoho z viníků situace označil Písařík banky, které odmítly Bohemia Energy nadále financovat. „Otočily se k nám zády,“ uvedl na tiskové konferenci, kde se při obhajobě nečekaného kroku společnosti rozplakal.

„Bohemia Energy jsme budovali 16 let. Byla každodenní součástí našeho života, a že to už tak nebude, je pro nás něco naprosto nepochopitelného. Je to jako kdybyste pohřbívali někoho blízkého. Každý den se probudím a říkám si, že je to jen zlý sen,“ sdělil Písařík.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články