Majitel by nikdy neměl před utracením opustit své zvíře, radí veterinář

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Poslední chvíle domácích mazlíčků patří k nejsmutnějším okamžikům v rodinném životě. Žádný z majitelů němé tváře si nechce připustit, že jednou se se svým zvířecím kamarádem bude muset rozloučit. Podle jednoho z veterinářů ovšem dělá většina páníčků jednu zásadní chybu. Jakou, o tom informuje The Mirror.

Uspání čtyřnohého přítele je srdcervoucí pro každého majitele psa nebo kočky. Právě ve chvíli, kdy se zvíře loučí se životem, však prý mnoho lidí udělá tu největší chybu. Kvůli tomu, že nemají sílu se dívat na umírající zvíře, odejdou pryč.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Jessi Dietrichová však na twitteru sdílela postoj veterináře, který hovořil o tom, co je na jeho práci nejsložitější.

„Řekl, že když musí uspat zvíře, 90 % majitelů nechce být v místnosti, když jim dává injekci, takže poslední okamžiky zvířete jsou obvykle takové, že se intenzivně a zoufale rozhlíží po svých majitelích,“ napsala žena. 

„Z tohoto důvodu budu držet svého Ricka, až přijde jeho čas. Bude tam mít všechny své oblíbené hračky a až do konce ho budu drbat za ušima,“ dodává Jessi. 

S překvapivými informacemi ovšem nesouhlasí žena, která tvrdí, že pracuje jako technik na veterinární klinice. „Řekla bych, že 80 % majitelů chce být u toho!“ je přesvědčena. „Ale my zvířatům nejdřív dáme injekci, abychom je uspali. A když se majitelé nechtějí účastnit samotné eutanazie, zůstanou na sedativní část, takže jsou s nimi alespoň do doby, než usnou,“ vyvrací Jessiina slova.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články