Majitel tělocvičny nezavřel, když to měl nařízeno. Dostal pokutu 30 tisíc a teď i covid

Nick Whitcombe (FB Nick Capo Whitcombe)

Nick Whitcombe | FOTO: FB Nick Capo Whitcombe

Přísná opatření se v říjnu dotkla i majitelů fitness center a posiloven. Že se porušovat vládní nařízení nevyplácí, zjistil jeden z nich poté, co se rozhodl, že nechá otevřeno. Jak informuje deník Daily Mail, pro Brita porušujícího zákaz nebyla pokuta jediným trestem. Nyní se ukázalo, že se sám nakazil covidem-19.

Nick Whitcombe musel za svou zpupnost zaplatit pokutu tisíc liber (zhruba 30 tisíc korun). Opatření, která byla v platnosti i 14. října, kdy se provinil, totiž přísně zapovídala otevřené tělocvičny. 

Nyní by ovšem své rozhodnutí zřejmě přehodnotil. Na konci prosince byl totiž pozitivně testován na koronavirus, když na sobě začal pozorovat únavu, zvýšenou teplotu a bolest v krku. Zásadně však odmítá, že by se nakazil ve své tělocvičně. V době, kdy byl patrně infikován, totiž pobýval v zahraničí.

Bojkot vládních nařízení by dnes už možná nezvolil. „Zaměřte se na to, že naše příznaky se projevují odlišně,“ říká nyní Whitcombe, který se kvůli pokutě, kterou musel zaplatit, dostal i do hledáčku médií. „Mám starší příbuzné, kteří by to patrně nepřežili,“ uvědomuje si sportovec, který dříve argumentoval tím, že tělocvičny jsou nezbytné pro fyzické a duševní zdraví populace. 

Po pozitivním testu na koronavirus už mluví trochu jinak. „Nepochybně je namístě opatrnost. Je pro mě důležité, abych v každém příspěvku nadále zmínil, že i když jsem proti zákazům, nezlehčuji nebezpečí covidu,“ napsal Whitcombe na sociální síť.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]