Majitelka serveru „Deklarace lékařů k nátlaku na očkování“ prodává ochranu před covidem…

Ilustrační foto. (Pixabay(Victoria_Borodinova)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay(Victoria_Borodinova

V aktuálním čísle Týdeníku FORUM píši, jak další z mých romantických představ o práci reportéra vzala zasvé. Zatímco jako mladík jsem snil, že budu odhalovat ďábelská spiknutí vzniklá díky rafinovaným intrikám, jako starý veterán mám vždy strach, jak moc trapné bude zjištění mé další reportáže o šarlatánech. Jednu z nich tedy nyní přinášíme v tištěném Týdeníku FORUM. Tady si dejme aspoň malou upoutávku. 

Aktivistka z čisté občanské angažovanosti prodává podvodnou „ochranu“ proti covidu za čisté a nezištné peníze. Zde je reakce Státního zdravotnického ústavu, kterým se ohání na svém šarlawebu a kterou jsem získal po uzávěrce tištěného týdeníku, a vzhledem k naprosté neuvěřitelnosti toho prožitku.

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování

„Nacházíme se v přelomové době. Právě nyní se rozhoduje o budoucnosti nás, budoucnosti našich dětí i o budoucnosti celého národa. Medicínský problém je v současnosti zneužíván k prosazování politických a ekonomických cílů za současného omezování svobody a diskriminování jedné skupiny lidí. Lidé končí v nemocnicích z důvodů nekompetentního rozhodování, hlásání polopravd a lží, zavádění mnohdy nelogických až iracionálních opatření, represí a neodůvodněných privilegií očkovaných. Politici za pomoci některých odborníků stavějí lidi proti lidem, děti proti dětem, polarizují společnost. Na současném bezútěšném stavu má bohužel zásadní podíl jednostranné a nekritické informování médií.“

()

Očkování je dnes jediná metoda, která může poskytnout účinnou ochranu před vážným průběhem covidu, hospitalizací a smrtí na covid. Mezi „úvodními signatáři“ deklarace na pěkném sedmém místě je  MUDr. Eliška Novotná.  V sekci „aktuality“ svého webu paní doktorka píše: „Jak být v současné situaci připraven co nejlépe zvládnout možnou infekci?“ Takže jasně mluví o současné epidemii. Pak zmíní reálné doporučení Státního zdravotnického ústavu, tedy zaštítí se jeho autoritou, a jedem’ bouchat kačky! „S pomocí biorezonančního přístroje BICOM Optima provádím podrobnou energetickou diagnostiku. Individuální a precizní zjištění zátěží (bakterie, viry, plísně, elektrosmog, geopatie) a alergií (potravinové, prachové, pylové…).“ Na BICOMu jsem byl už před lety, je to jedno z podvodnických šidítek technoléčitelství. Naprostý podvod.

Paní se nijak nerozpakuje se na svém šarlatánském webu ohánět oficiálními autoritami. „SZÚ (Státní zdravotní ústav) vydal prohlášení, že vysoký omega 3 index může pomoci připravit tělo proti fatální reakci organizmu po infekci koronavirem. Dlouhodobá aplikace rybího oleje vede k průkaznému zlepšení imunitního systému!“

Tak tam zavolám…

Dělám slabomyslného zájemce o léčbu. Pár minut poté zavolám už jako novinář jxd. Potvrdí, že nabízela ochranu před covidem, a rozhovor s novinářem ukončí. Ale sdělí, že má covid.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Paní Čechová, mluvčí SZÚ, mi na dotaz odpověděla: „Způsob, jakým je informace o výzkumu SZÚ v oblasti omega-3 indexu na daných webových stránkách použit, není dle názoru SZÚ v rozporu se zákonem. Jde pouze o konstatování, že SZÚ se problematikou zabýval a zveřejnil k tomu citované závěry. To, že v daném textu následuje doporučení kde získat výrobek obsahující omega-3, podle našeho názoru není možné považovat za odvolávání se na SZÚ, nebo za jinou formu zneužití jména SZÚ. Máme za to, že práva SZÚ zde nebyla ohrožena.

Ačkoli chápeme, že kontext může cílit na získání dojmu, že konkrétní výrobek SZÚ doporučuje, tak jak je text na webu uveden, není z tohoto hlediska námi napadnutelný. SZÚ se setkává se snahou některých výrobců či firem vzbudit dojem, že některý výrobek, některá služba, jsou námi ověřeny a certifikovány. Těmto postojům se snažíme bránit. Rádi proto využijeme i této příležitosti ve Vašem článku k upozornění spotřebitelů, že k takovým de facto právně nepostižitelným manipulacím s informacemi dochází. Pokud výrobek opravdu má certifikát, kterým SZÚ potvrdil jeho vlastnosti, měl by být na webu takového výrobce certifikát zveřejněn v plném znění. Státní zdravotní ústav je nezávislou institucí, jejíž práce, výzkum a výstupy neslouží nikdy k propagaci určitého výrobku, výrobce, nebo služeb nějaké firmy. Je dobré, když budou spotřebitelé na tato tvrzení obezřetní.

Ohledně nahraného přiznání k nabízení “ochrany” proti covid-19, které se Vám podařilo získat a Vašeho dotazu, jak podobná zjištění či chování výrobců/provozovatelů řešit – Státní zdravotní ústav není věcně příslušný ani kompetentní k vyřizování takovýchto případů. Je možné se obrátit na místně příslušné orgány činné v trestním řízení prostřednictvím žaloby, popř. na Českou obchodní inspekci, která je kontrolním orgánem fyzických a právnických osob.“

Takže prosím – ujmete se toho někdo? Novináři mají psát články. Trestní oznámení na šarlatány, co jsou aktivisty v boji proti covid vakcinaci na pojišťovnu, ale ochotně vám „nahrají ochranu“ proti covidu za peníze, mají podávat jiní lékaři, jejich profesní organizace, anebo někdo, komu někdo blízký, který podlehl antivax propagandě, umřel na covid. Myslím, že být v takové situaci, tak to na paní doktorku podám.

P. S.: Aby nedošlo k záměně v osobách: Tento text je o paní Elišce Novotné působící v Kunraticích. Její jmenovkyně a lékařka, co působí na Vinohradech, má na webu napsáno: „V deklaraci lékařů v seznamu signatářů je uvedeno jméno MUDr. Eliška Novotná. Jméno bylo uvedeno bez mého vědomí a souhlasu.…“ A i paní Eliška Novotná z Kunratic, ta z toho článku, potvrdila, že jde o jinou osobu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články