Makáme, hlásal Babiš před volbami. Realita je však jiná

Eric Drooker

Před parlamentními volbami v roce 2013 hlásal Andrej Babiš na volebních poutačích hnutí ANO, že oni nejsou jako politici, že makají. Ovšem realita je nakonec trochu jiná. Statistika účasti členů vlády na ústních interpelacích v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky za rok 2016 to říká celkem jednoznačně, vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš byl interpelován celkem osmnáctkrát z osmnácti možných interpelací, ale dostavil se pouze třikrát.

Účast Andreje Babiše na ústních interpelacích ve sněmovně je tak „úctyhodných“ 17 procent, nikdo horší už není. I druhá nejhorší účast je téměř jednou tak větší než ta Babišova, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová má 33 procentní docházku.

Záškolák Andrej Babiš tak podle všeho neplní téměř vůbec své povinnosti. Zajímavé by bylo jak dlouho by s takovouto pracovní morálkou vydržel ve standardním pracovním procesu, kde se striktně vyžaduje docházka. S tímto přístupem by dlouho nevydržel ani ve škole, kde je potřeba alespoň 80procentní účast, a nikoliv 17procentní.

Několik členů vlády se už stačilo shodnout, že takováto neúčast není možná. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek prohlásil na tiskové konferenci po jednání vlády, že on také stíhá interpelace, i když je často na zahraničních cestách. Ten se účastnil sedmi interpelací ze třinácti a má tak 54procentní účast.

Premiér Bohuslav Sobotka zase apeloval na ministry, aby do sněmovny docházeli. „Účast na interpelacích je součást práce a povinností členů vlády. Požádal jsem proto,aby na interpelacích nechyběli!“ uvedl Sobotka na svém twitteru.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner