Maláčová chtěla útočit na koalici SPOLU, místo toho urazila Schillerovou

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Směřují k tomu, že svojí nezodpovědností rozvrátí státní finance i navzdory růstu ekonomiky. (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Směřují k tomu, že svojí nezodpovědností rozvrátí státní finance i navzdory růstu ekonomiky. | FOTO: ČTK

Jestli je někdo skutečně viditelnou tváří ČSSD, je to jednoznačně Jana Maláčová. Ne snad proto, že by ji bylo za co pochválit nebo šlo vyzdvihnout nějakou její vlastnost, ale proto, jak komunikuje s voliči. Jedná se o spojení údernice s hokyní, která se snaží někoho urazit, aniž by přesně věděla, na koho cílí. Tentokrát to „schytala“ kolegyně z vlády, ministryně financí Alena Schillerová.

Zmírající sociální demokracie zkouší všechno, aby na sebe upozornila. Vzhledem k tomu, že ustrašený Hamáček, sloužící Babišovi, už zaujme pouze své spolustraníky, kterým nasliboval funkce, musel se najít někdo jiný. Volba padla na Janu Maláčovou.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí se totiž nebojí. Nebojí se vyprávět nesmysly, slibovat nemožné a urážet ty, které považuje za nepřátele. Místo toho, aby vytvořila důchodovou reformu, které se nevysmějí všichni odborníci jako té její, zaměřila se primárně na své výkřiky na sociálních sítích. Občas tedy ještě vezme svého oblíbence Matěje Stropnického a jdou se fotit do firem, kde jakože něco kontrolují.

Politička, jíž se může na sociálních sítích aktivitou vyrovnat možná jen parta kolem Marka Prchala a stále něčím znepokojený Jiří Ovčáček, je k nezastavení. Tím, že však Maláčová a její PR tým moc neumí v komunikaci vůči voličům „chodit“, vznikají z toho občas velmi podivné statusy. Jako například ten o spolupráci SPOLU a ANO.

Právě rázné NE spojení s Babišovým hnutím, které koalice prezentovala na sociálních sítích, chtěla Maláčová, zřejmě podle ní vtipně, okomentovat na twitteru. K příspěvku SPOLU napsala „Vivilsi“ a přidala usměvavého smajlíka.  

Tím se jí podařilo přešlápnou hned dvakrát. Nejenže jako členka strany, která dvě volební období pomáhá Babišovi k dosažení všech jeho cílů, kritizuje něco, co se zatím vůbec nestalo. Navíc k tomu používá „hlášku“ své vládní kolegyně Aleny Schillerové, kvůli níž se jí lidé smějí za to, že neumí anglicky. 

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Buď je tedy Maláčová tak rafinovaná, že zasadila úder hned dvěma sokům najednou, nebo to prostě jen nedomyslela. Těžko si totiž představit, že by jakýkoliv člen ČSSD, který nechce skončit jako dvojice Petříček–Netolický, okopával kohokoliv z hnutí ANO.

Právě Babišova politická firma je totiž jediným východiskem, jak by se socialisté, pokud se vůbec dostanou do sněmovny, mohli udržet u moci. Současný premiér nezapomíná, když je někdo poslušný, a dokáže ho za to odměnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]