Maláčová mluvila o dalším rouškovném pro seniory. Topolánka to nadzvedlo ze židle

Bývalý premiér Mirek Topolánek  (ČTK)

Bývalý premiér Mirek Topolánek | FOTO: ČTK

Bývalý premiér Mirek Topolánek se ve středu ostře pustil do vlády. Podle něj by bylo lepší, kdyby do voleb dovládli náhodně vybraní občané. Reagoval tak na slova ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) o dalším zvyšování důchodů s tím, že ve hře je i další tzv. rouškovné.

„Sbalte se a jděte do pr****, drahá, předrahá vládo. Do voleb ať dovládne 15 občanů náhodně vybraných losem. Bude to tisíckrát levnější a nebude to ani o chlup míň efektivní,“ napsal expremiér a bývalý šéf ODS Mirek Topolánek na twitteru.

Eric Drooker

Ostrý komentář Topolánka přišel poté, co ministryně Jana Maláčová v rozhovoru pro Seznam Zprávy hovořila o tom, zda vláda před volbami ještě naposledy přidá důchodcům. Premiér Andrej Babiš navrhuje přihodit od ledna 650 korun, Maláčová 750 korun za měsíc. Diskutuje se prý také o jednorázovém bonusu jako v loňském roce.

„Diskutuje se to, ale diskutuje se spousta věcí,“ připustila ministryně v rozhovoru. Jasno bude po koaliční radě tento týden. Vyloučeno údajně není ani to, že nakonec projde obojí. Tedy zvýšení důchodů i jednorázový bonus. „Všechno je možné, koaliční debata probíhá. Nechci nic vylučovat,“ doplnila Maláčová.

Podle ní však nejde o poslední večírek před volbami. Má to být snaha o to ukázat, jak na tom čeští důchodci jsou. „My se snažíme tempo růstu důchodů udržet tak, aby si lidé, kteří jsou v penzi, nemuseli počítat opravdu každou korunu. Takže žádný večírek, ale podstatná debata o tom, jak zachovat životní úroveň penzistů,“ uzavřela Maláčová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]