Maláčová podlehla dojmu, že je moudrá a půvabná. Srovnáním covidu s válkou si ale uřízla ostudu

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslanec Jan Skopeček (ODS) v nedělní Partii televize Prima (screenshot TV Prima)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a poslanec Jan Skopeček (ODS) v nedělní Partii televize Prima | FOTO: screenshot TV Prima

Ministryně Babišovy vlády stíhá zvláštní nemoc. Pod vlivem pohodlných a širokých ministerských křesel jim bobtná sebevědomí tak, až podléhají utkvělé představě, že jsou půvabné a moudré. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se ve volném čase věnuje poezii a píše básně o tom, jak běhá bosá po louce. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zase směle promlouvá o historii. V Partii na televizi Prima v diskusi s poslancem ODS Janem Skopečkem uvedla, že epidemie covidu je horší než druhá světová válka. 

„Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid,“ pronesla doslova Maláčová. Poslanec Skopeček se nejprve po tomto absurdním výroku na vteřinu zarazil, zda vůbec slyší správně, a pak ji požádal, aby se rovnou za své tvrzení omluvila.

„Jestli jste opravdu něco takového schopná říci do kamery, tak je to neuvěřitelné. Vy fakt chcete srovnávat důsledky druhé světové války s problémem covidu?“ zeptal se Jan Skopeček a nevěřícně kroutil hlavou. Maláčová ale trvala na svém a pak se pokoušela z trapasu vybruslit sdělením, že ani za války nebyly plošně uzavřeny školy jako nyní.

Jana Maláčová se vyznačuje bohorovnými soudy a z jejích gest i mimiky plyne, že je sama sebou často doslova unesená. Zjevně jí ani tento lapsus nijak nezkalil její jasný názor na vlastní genialitu. Kromě toho se také považuje za výraznou krasavici, čehož dokladem je její instagram přebohatě naplněný selfíčky.

Co dodat? Během druhé světové války zahynulo zhruba 6270 milionů lidí. V Československu to bylo 365 tisíc osob, přičemž 277 tisíc tvořily oběti holocaustu, 65 tisíc lidí nacisté buď popravili, nebo umučili v koncentrácích a 25 tisíc vojáků padlo v boji. Současný počet 17 tisíc obětí epidemie je velmi smutný, ale nesnese srovnání s válkou ani z jiných hledisek, než jsou počty. Smrt na krutou nemoc v nemocnici je tragická, ale nelze ji ani vzdáleně srovnávat s popravami či utrpením vězňů v koncentračním táboře. Jsou to tak diametrálně odlišné kategorie, že nesnesou vůbec žádné porovnávání. Je ale otázka, zda je možné to paní ministryni vůbec vysvětlit. Jana Maláčová si uřízla pěknou ostudu, ale není jisté, zda to k ní vůbec dolehne přes její nadšení ze sebe sama.

Babišova vláda přitahuje ženy, kterým chybí soudnost při veřejném vystupování a vyjadřování názorů. Někdejší Babišova ministryně spravedlnosti Helena Válková zase po svém odchodu z funkce pronesla, že Čechům se za války nic tak strašného nedělo. Pak jsme tu ale také měli ministryni obrany Karlu Šlechtovou, která si vyfotila svého báječného černého pudla Rambohafíka přímo na hrobě neznámého vojína.  

Kde se takové ženy v Babišově vládě vůbec berou? Snad by se měli lídři naší vládní koalice ve výběru ženského prvku i navzdory povinné ženské emancipaci přece jen trochu krotit. Více krásy a inteligence bychom totiž už neunesli. Jedna Maláčová vydá v obou parametrech za tři Havlíčky nebo za dva Hamáčky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]