Maláčová přiznala chybu vlády, Babiš jí za to vynadal. Je nekolegiální, jako celou dobu, řekl

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). | FOTO: ČTK

Brífink ministryně práce a sociálních věcí o pomoci lidem zasaženým koncem Bohemia Energy pořádně naštval premiéra Andreje Babiše. Jana Maláčová totiž v jeho úvodu řekla, že za celou situaci nese odpovědnost vláda, především pak ministerstvo průmyslu a obchodu. Za svá slova si vysloužila kritiku dosluhujícího ministerského předsedy.

Maláčová v úterý prezentovala konkrétní kroky, které mají pomoci lidem dramaticky zasaženým koncem dodavatele energií Bohemia Energy. Než ovšem ministryně Babišovy vlády prozradila, jak budou moci zasažení  žádat o pomoc, sebekriticky sdělila, že za současnou situaci nemohou lidé, ale vláda.

()

Konkrétně ukázala na resort Karla Havlíčka a zmínila i Energetický regulační úřad. Právě tyto dvě instituce měly podle Maláčové chránit zákazníky a nedopustit, aby se stali oběťmi podvodného jednání soukromé firmy. Kritiku kabinetu ovšem jeho předseda Andrej Babiš neakceptoval a do končící šéfky MPSV se pustil.

„Paní ministryně pravděpodobně dělá kampaň na předsedkyni ČSSD a je nekolegiální vůči ostatním členům vlády, jako celé vládní období,“ řekl Babiš pro Novinky.cz. Podle jeho slov se Maláčová doposud v celé věci vůbec neangažovala.

„Jsem rád, že jsme konečně paní Maláčovou donutili udělat sociální podporu pro ohrožené domácnosti. Měla to udělat už před 14 dny, ale bojkotovala ten proces, i když její úředníci už 21. října ohlásili formu pomoci veřejně,“ dodal premiér.

Přitom Maláčová na brífinku tvrdila pravý opak a podle jejích slov ministerstvo průmyslu a obchodu zareagovalo až po její urgenci, kterou prezentovala před 14 dny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]