Maláčová strašila privatizací. Soukromá nemocnice jí položila několik otázek

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) musí lidé kvůli privatizaci nemocnic dojíždět za zdravotní péčí. Prohlásila to v sobotu při návratu z kampaně v Olomouckém kraji. Co však na soukromých nemocnicích ministryni vadí, nebylo jasné té v Šumperku. Zástupci nemocnice proto Maláčové položili hned několik otázek.

„Je sobota půl sedmé večer a já se vracím z výjezdu z Olomouckého kraje. Dneska jsem byla v Zábřehu, v Mohelnici, v Uničově a pak na poslední v Olomouci,“ oznámila ministryně Maláčová ve videu na twitteru.

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

„Důchodci hodně zmiňují stoupající ceny energií a nedostupnost zdravotnictví. Že je to daleko k zubaři, nemají praktického lékaře, a protože se tady zprivatizovaly nemocnice, tak je to i do té fakultky v Olomouci pěkně daleko a ne každý může jet v horečkách vlakem nebo městskou hromadnou dopravou,“ pokračovala Maláčová.

Kritika privatizace se však nelíbila soukromé nemocnici v Šumperku. „My bychom ještě přidali dotaz, co přesně paní ministryni na soukromém vlastnictví naší nemocnice vadí,“ vyjádřila se nemocnice na twitteru.

„Jestli stovky milionů proinvestovaných korun, nedávno otevřené centrum dlouhodobé ošetřovatelské péče, nová magnetická rezonance nebo třeba nové oddělení se sociálními lůžky,“ pokračovala v dotazech soukromá nemocnice, která poskytuje základní i specializovanou zdravotní péči pro spádovou oblast až 200 tisíc obyvatel.

Maláčová privatizací nemocnic straší celou volební kampaň. „Mám největší strach z toho, že do vlády přijde ODS. Že se tady začne škrtat, začnou se rušit nemocnice v malých městech, začne se privatizovat a začne se snižovat životní úroveň všech obyvatel,“ prohlásila v Partii na televizi Prima v polovině září. Žádná z politických stran přitom nic takového ve svém volebním programu nemá.

„Jsou to fabulace a lži,“ reagovala tehdy na slova Maláčové lídryně koalice SPOLU v Praze a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Přijde mi to jako panická obsese paní ministryně z ODS,“ doplnila s tím, že si má Maláčová strašení nechat do pohádek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]