Maláčová ukázala, že všechen předvolební bizár letos bez problémů obstará sama

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD / se svolením autora)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová | FOTO: ČSSD / se svolením autora

Říká se, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Že tohle pořekadlo skutečně platí, dokazuje denně ministryně práce a sociálních věcí. Když neprezentuje nápady, které by položily naši ekonomiku na lopatky, rozdává letáky u metra nebo vytváří směšná videa s Matějem Stropnickým. Teď ovšem ukázala, že to stále není všechno, co může nabídnout.

Některé politické strany se snaží voličům ukázat, že patří mezi moderní partaje, které se dívají dopředu a chtějí řešit především budoucnost naší země. U ČSSD to tak úplně neplatí. Nejstarší demokratická strana u nás se raději stále otáčí do minulosti a doufá, že to pomůže k volebnímu zisku, který by jí zajistil účast ve sněmovně i na další čtyři roky.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Když zrovna nekňourá Jan Hamáček, kvůli tomu, že Miloš Zeman veřejně věnoval svůj hlas Babišově hnutí ANO, zastoupí ho volební buldozer ČSSD Jana Maláčová. Ta nejprve na sociální síti pošle vzkaz důchodcům, kteří si ho nepřečtou, protože „sociály“ nepoužívají, poté v televizní debatě představí své plány, kterým se každý ekonom tiše směje, a pak vyrazí zachraňovat partaj mezi lidi.

Konkrétně na dalším ostrém startu kampaně sociálních demokratů tomu ovšem podle ohlasů na sociálních sítích skutečně dala korunu. Fotografie, na níž se ministryně práce prezentovala s trojicí svých stranických kolegů, totiž vyvolala rozruch. Kromě kolegy z „husté dvojky“ Matěje Stropnického totiž Maláčová na snímku pózuje i s bývalými předsedy ČSSD Vladimírem Špidlou a Jiřím Paroubkem.

Právě tato sestava na twitteru vyvolala rozbouřenou debatu. Rozhodně však ne takovou, jak si ministryně myslela. Místo pozitivních ohlasů se totiž objevily spíše vzkazy, které si z místopředsedkyně a jejích „partnerů“ dělají legraci nebo naznačují, že tudy cesta nevede. „Pánové „zdroje jsou“ a „dluhy se nemusí platit“ dovedli vaši stranu na pokraj bankrotu. „Mach a Šebestová po třiceti letech“ to už nezachrání,“ napsal jeden z komentátorů.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

„Fakt hustá čtyřka. Ještě mi tam chybí Míša Hašků a Zdenda Škromachů,“ připomněl dvě „esa“ socialistů další. „ČSSD má 130 let, že ji lidi jako vy rozbijí, je smutné, že ji přitom musíte i ponížit a zesměšnit, to si opravdu nezasloužila,“ neodpustil si uživatel sociální sítě zhodnocení stavu současné sociální demokracie. „Jirka by vám mohl vysvětlit jednu ze svých oblíbených technik „polykání naprázdno“. Bude se vám hodit při vyhlašování volebních výsledků,“ okomentoval fotografii na twitteru další člověk, který si vzpomněl na Paroubkova „meditační“ videa.

Jak se zdá, může si Jana Maláčová zaznamenat další nepovedený pokus o zaujetí potenciálních voličů. Na druhou stranu kolonku předvolebního bizáru plní zdatně. A to nám do voleb ještě nějaký ten týden zbývá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články