Maláčová opět varovala před vládou ANO a ODS. Strašení si nechte do pohádek, vzkázala šéfka TOP 09

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) má největší obavu z vlády ANO a ODS. Řekla to v nedělní Partii na CNN Prima News. Občanští demokraté se podle Maláčové chystají privatizovat nemocnice, zavést školné a snižovat životní úroveň obyčejným lidem. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však odmítá. Koalice SPOLU, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, chce podle ní Andreje Babiše (ANO) porazit. 

„Mám největší strach z toho, že do vlády přijde ODS. Že se tady začne škrtat, začnou se rušit nemocnice v malých městech, začne se privatizovat a začne se snižovat životní úroveň všech obyvatel a zavede se školné,“ prohlásila Maláčová. Podle ní už se současný šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura vidí jako budoucí ministr Babišovy vlády. „Jsou to veřejné věci,“ doplnila ministryně.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

„Spousta představitelů hnutí ANO a ODS říká, že to nevylučují. A pan Babiš v předvolební kampani na ně neútočí. To jsou jasné signály,“ pokračovala Maláčová. O spolupráci ANO a ODS mluvil i předseda SPD Tomio Okamura. 

Pekarová Adamová jakékoli námluvy ODS s hnutím premiéra Andreje Babiše odmítla. „Jsou to fabulace a lži těchto dvou politiků, zejména od paní Maláčové. Mrzí mě, že se dopouštíte takových faulů. Prosím, přestaňte lhát,“ reagovala šéfka TOP 09. „Přijde mi to jako panická obsese paní ministryně z ODS,“ pokračovala Pekarová Adamová s tím, že si má Maláčová strašení nechat do pohádek.

„Mohu deklarovat za celou koalici SPOLU, že žádné námluvy s hnutím ANO, se kterým paní ministryně Maláčová a její strana vládnou osm let, neprobíhají. My naopak chceme hnutí ANO porazit a chceme změnu, která je v této zemi potřeba,“ vzkázala Pekarová Adamová, která se ve volbách utká s Maláčovou v hlavním městě.

„Chystáme úspory na straně výdajů, ale nechystáme ani školné, ani privatizaci. To není v našem programu nikde napsáno, tak s tím prosím už nikde nevystupujte,“ vzkázala Pekarová Adamová ministryni Maláčové.

Na slova Maláčové už reagovali také samotní občanští demokraté. „Paní Jana Maláčová a Tomio Okamura dnes na CNN Prima News lhali. Žádná jednání mezi ODS a ANO neprobíhají. Koalice SPOLU chce volby vyhrát, ne se podílet na vládě s těmi, kteří osm let systematicky devastovali Českou republiku,“ oznámili na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]