Maláčová za sebe nechá mluvit své alter ego a blouzní o skvělém programu ČSSD

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (CNN Prima News)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: CNN Prima News

Ještě před časem kolegové z ČSSD Janu Maláčovou hrozně bránili, když ji opoziční politici pro její rozhazovačnost častovali přezdívkou Venezuela. Nyní, kdy se sociální demokracie bojí, zda se po volbách vůbec znovu dostane do sněmovny, oslovuje se takto ministryně práce a sociálních věcí sama. Navíc si z nelichotivé přezdívky vytvořila svoje alter ego, které prezentuje na facebooku.

„Ahoj, jsem Venezuela, Jana má dnes poslední den dovolené, tak jsem se rozhodla, že vám za ni napíšu, aby měla ještě trochu klid,“ píše na svém profilu na sociální síti Maláčová. Zřejmě se rozhodla napodobit žoviální styl Andreje Babiše z jeho „Čau lidi“, ale opět se ukázalo, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Zatímco premiérova videa vytváří parta profesionálů, která přesně ví, co má v klipech zaujmout, naštvat a přinutit lidi, aby o tom diskutovali, sociální demokratce dochází dech hned na startu. Ona hra na dvě osoby, z nichž jedna je velmi šikovná členka vlády a druhá patrně rozhazovačná a nešikovná členka vlády, má svá úskalí.

Ta horší Jana totiž třeba vychvaluje tu lepší za věci, které měla zařídit, přestože byla mimo republiku. „O dovolené jsem jí zakázala myslet na politiku. Co myslíte? Stejně na dálku hlídala, aby sněmovna schválila větší pomoc ohroženým dětem, pěstounům a klokánkům,“ píše „druhá“ Maláčová. 

Žijeme tedy v zemi, kde ministryně práce a sociálních věcí vládne takovou mocí, že ze zahraničí dokáže ovlivnit hlasování poslanecké sněmovny? Takové konstrukci nemůže věřit snad ani tak naivní člověk, který si doteď myslí, že ČSSD získá přes 5 % hlasů a znovu usedne v dolní komoře parlamentu.

„Všimli jste si, jak ty 3 stovky pro důchodce leží ODS a TOP 09 v žaludku? Já bych klidně přidala ještě víc. Ale Jana mě brzdila, že 300 je tak akorát. Kdybyste viděli, jakou měla radost, když se odhlasovala pětistovka k důchodu za každé vychované dítě. To je obrovská pomoc pro 1,5 milionu seniorek,“ pokračuje Venezuela, jako by stále nechtěla pochopit, že pokud by Andrej Babiš řekl „ne“, nic by neprosadila.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Stejné to je i u ostatních bodů ze statusu ministryně, které zřejmě nedělá pobyt na sluníčku moc dobře. Vrcholem však je, když Maláčová sama sebe pochválí, jak je skvělá. „Její nejlepší zbraň je její práce a úžasný program sociální demokracie, který jako jediný hájí zájmy zaměstnanců a drobných živnostníků, rodin s dětmi i seniorů! Kromě ČSSD na ně nikdo nemyslí,“ stojí na facebooku. Nakonec se ještě voliči dozvědí, že jim „Venezuela“ možná znovu místo Jany napíše.

Kategorie předvolebního bizáru je pokaždé plná skutečných perel. Tentokrát se tam zařadí i „žertovný“ status ministryně a kontrolorky ve firmách Jany Maláčové. No co, minule lezl brněnský kandidát ČSSD z popelnice a lákal voliče, tak proč teď ne Venezuela.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]