Babiš se loučí rozhazováním. Teď to teprve začne. Svatba, koblihy, média

Andrej Babiš (Ateo.cz)

Andrej Babiš | FOTO: Ateo.cz

Andrej Babiš prý přišel s návrhem rozpočtu na příští rok. I když to například podle Miroslava Kalouska není možné. Podle šéfa TOP 09 jde jen o souhrn částek určených pro jednotlivá ministerstva a kapitoly. Jak už to tak bývá před volbami, dobře se budou mít skoro všichni. Kromě podnikatelů.

Přidáno dostane obrana, důchodci, státní zaměstnanci, výkumníci, sportovci, zdravotní pojišťovny, obce. Snížení zátěže pro živnostníky se tam už nevešlo. Někdo předvolební kampaň odcházejícího ministra financí zaplatit musí, že. A ani to stačit nebude. Rozpočet je opět schodkový. Dluh ČR se tak zvýší o další 50 miliard korun. Škoda že někteří oligarchové neplatí daně a že stát musí vyhazovat miliardy v podobě podpory výroby biopaliv. Schodek by mohl být nižší.

Andrej Babiš tak pro sebe příjemně pokračuje v předvolební kampani. Podle dnešní tiskovky je to on, kdo to tady dal za tři a půl roku do pořádku (od revoluce zemi řídila nemehla), a přestože vše dělal skvěle, zlý pan premiér ho v rámci kampaně a účelovky vyhodil z vlády. I přesto však odcházející chudák nachystal vše i na příští rok. Jeho nástupce už to jen tak jako doklepe. A ohlídá, aby finanční správa dělala, co má dělat, a nedělala, co nemá dělat.

Co bude následovat? Teď si pan ministr zajede na dovolenou, pak přijde další část kampaně – svatba. A po svatební cestě, o které bude v podobě seriálu informovat Blesk, přijde to nejdrsnější. Ostrá část předvolební kampaně. Do té vloží Babiš absolutně vše. Energii, poradce, média, koblihy, stovky milionů, rodinu, cokoliv. Kopat bude do všech politických stran. Jde mu totiž o to, aby zůstal na svobodě. Potřebuje mít pod kontrolou ministerstvo financí, spravedlnosti a hlavně ministerstvo vnitra. Pokud nebude ve vládě a nebude mít kontrolu nad zmíněnými úřady, může přijít vyšetřování všech jeho kauz, může přijít obvinění, může přijít vazba, může přijít rozsudek a vězení.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner