Mám frekvenci hlasu, kterou prezident špatně slyší, vysvětlil Vondráček, proč u Zemana neměl respirátor

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) (ČTK)

Bývalý předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) | FOTO: ČTK

S další překvapivou informací přišel v nedělních Otázkách Václava Moravce bývalý předseda sněmovny Radek Vondráček z ANO. Na otázku, proč neměl při návštěvě Miloše Zemana v nemocnici ochranný oblek nebo alespoň respirátor, řekl, že na JIP dosud nikdy nebyl, tak nevěděl, že tam má mít ochranný oblek, a respirátor neměl, protože ho prezident špatně slyšel, když s ním mluvil. Proto si respirátor sundal a na videu je zachycen bez něj.

Vondráček doslova řekl, že má zřejmě frekvenci hlasu, kterou Miloš Zeman špatně slyší, proto si respirátor stáhl. V debatě o tom, jestli Zemana dočasně zbavit prezidentských pravomocí, nebo ne, potom několikrát zopakoval, že chce, aby měl Zeman možnost se k věci vyjádřit například prostřednictvím videopřenosu z nemocnice.

To ale celou dobu žádají politici i veřejnost – důkaz, že je Miloš Zeman schopný pracovat a vykonávat nezávisle své pravomoci. Takový důkaz ale odmítají předložit jeho podřízení z Kanceláře prezidenta republiky. Důvod je zřejmý, krátké video zveřejněné v minulých dnech dostatečně ukazuje, že je na tom Zeman špatně.

Navíc v nedělních Otázkách Václava Moravce zaznělo, že ze dvou důvěryhodných zdrojů padla informace o tom, že před samotným podepsáním dokumentu, který svolává jednání nově zvolených poslanců, Zeman se svým týmem v nemocnici trénoval podpis tak, aby na dokumentu vypadal co nejlépe.

Předseda senátu Miloš Vystrčil několikrát řekl, že aktivace článku 66 je pro senátory přítěží, potřebovali by, aby prezident normálně fungoval a nemuseli toto řešit. „Hlasovat o článku 66 je politicky špatné. Pro nás je to komplikace,“ řekl Miloš Vystrčil.

Pokud Ústřední vojenská nemocnice na začátku listopadu nepotvrdí, že je Miloš Zeman schopný vykonávat prezidentské funkce, senát bude pravděpodobně 9. listopadu jednat o článku 66. Nově zvolená poslanecká sněmovna toto jednání může zahájit až na druhé schůzi, tedy ne na té první 8. listopadu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]