Máme důstojného premiéra, pracovitého a rozvážného. Politici gratulují Fialovi

Předseda ODS Petr Fiala (Koalice SPOLU / Se svolením autora)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Koalice SPOLU / Se svolením autora

Novému premiérovi Petru Fialovi na sociálních sítích gratuluje celá řada politiků, a to nejen z jeho vlastní strany. Je zjevné, že hlavním tématem blahopřání je důstojnost nového předsedy vlády.

Fialovi pogratuloval premiér v demisi Andrej Babiš. „Gratuluji panu profesoru Fialovi
ke jmenování premiérem. Jsem velmi rád, že se dnes uskutečnilo. Dobrá zpráva je i to, že pan prezident do 13. 12. ukončí rozhovory s ministry, takže věřím, že ve stejném týdnu bude jmenována nová vláda,“ uvedl.

Jmenováním Petra Fialy premiérem máme za sebou další krok, který stvrzuje předávání moci a odráží vůli občanů projevenou ve volbách. Stále platí, že jmenování celé vlády by mělo proběhnout co nejrychleji. Na odpovědnost za řešení problémů jsme připraveni,“ napsala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Gratuluji Petru Fialovi k dnešnímu jmenování premiérem České republiky. Petra Fialu jsem během kampaně koalice SPOLU poznal jako pracovitého a rozvážného člověka, kterého si obrovsky vážím. Tato země potřebuje člověka jeho charakteru a povahy v těchto těžkých dobách,“ napsal europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Gratuluji Petru Fialovi! Máme důstojného premiéra České republiky. Věřím, že důstojný premiér spojí rozdělenou společnost a vrátí české politice důvěryhodnost. Má před sebou hodně práce,“ uvedla Lenka Kohoutová z ODS.

„Blahopřeji Petru Fialovi k jmenování premiérem. Velký den pro Petra Fialu, ODS a SPOLU,“ vzkázal budoucí ministr financí Zbyněk Stanjura.

„Gratuluji a přeji hodně sil!“ zaznělo od místopředsedy TOP 09 Lukáše Otyse. Ozvala se i známá politička ODS Alexandra Udženija: „Blahopřeji Petru Fialovi ke jmenování předsedou vlády ČR. Naše země si zaslouží slušného premiéra, silnou a stabilní vládu. Vládu změny pro budoucnost, která provede naši zemi jak složitou aktuální situací, tak učiní změny pro lepší budoucnost našich dětí. Gratuluji, Petře!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]