Máme ještě prezidenta? Aktivita Miloše Zemana je stále menší

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Pochybností o zdravotním stavu Miloše Zemana každým dalším rokem jeho mandátu stále více. Dříve jej mohli občané alespoň pravidelně vídat na obrazovkách TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem, nyní se musíme většinově spoléhat na občasné informace od mluvčího Jiřího Ovčáčka. A řekněme si to jasně – aktivita prezidenta republiky je minimální, zvládá jen několik nutných, základních věcí a že by pracoval zrovna na plný úvazek, to se říct nedá.

Zeman od počátku roku poobědval s Andrejem Babišem, přijal předsedkyni Fondu ohrožených dětí, jindy zase šéfa ČSSD Jana Hamáčka. 10. ledna pořádal na Hradě ples. V médiích se objevil třikrát – na Blesk.cz, na Frekvenci 1 a v Českém rozhlase. Zemana ještě navštívili sportovci, jeho „expertní tým“ či zástupci Vesnic roku. Ven Zeman zavítal, když se v Lánech zúčastnil požehnání nové kapličky a když se přišel poklonit památce zesnulého Jaroslava Kubery.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Žádná zahraniční cesta, žádné důležité setkání. Nic, co by bylo reálnou náplní práce prezidenta, když vynecháme povídání s Lubomírem Veselým o krupicové kaši nebo oběd s kardinálem Dominikem Dukou.

Objevují se spekulace, že pravidelný pořad na Barrandově neskončil jen kvůli sporům, ale také proto, že každotýdenní hodina na televizních obrazovkách byla pro Zemana příliš náročná. S tím ostatně souvisí i fakt, že se do České republiky vrátila Zemanova dcera Kateřina, ačkoli ještě stále studuje.

Jiří Ovčáček se snaží vytvářet různé kouřové clony, faktem ovšem je, že ve srovnání se Zemanovými předchůdci nebo jeho aktuálními protějšky z jiných zemí je fascinující, jak moc se daří českou hlavu státu schovávat. Je jasné, že by bylo mnohem důstojnější přiznat pravdu, to se ovšem těm, kdo tak dobře vydělávají na svém napojení na Pražský hrad, vůbec nehodí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]