Máme místopředsedu sněmovny, na jehož mítinku lidé hajlují

Tomio Okamura (ČTK)

Tomio Okamura | FOTO: ČTK

Česká republika má místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu, na jehož mítinku lidé hajlují. V centru Prahy, před sochou sv. Václava, za bílého dne, za přítomnosti stovek policistů. V roce 2019. Tomio Okamura na Václaváku uspořádal přehlídku evropských obchodníků se strachem, doplněnou o vystoupení nacionalistické kapely Ortel. Tedy takové pěkné odpoledne pro všechny nácíčky.

Okamura, kterého místopředsedou sněmovny udělal Babiš a spol., do centra Prahy soustředil hrstku svých „ultras“ doplněnou skalními fanoušky kapely pana Hnídka, které jde většinou poznat podle holé lebky a legračních nápisů na černém oblečení.

A mezi nimi, jako relikvie z března 1939, stál muž a hajloval. Nevítal Hitlera a jeho pohůnky. Vítal Okamuru, Ortel a jejich kamarády z dalších zemí EU. Ten člověk měl na sobě zelený baret, uniformu s vlaječkou České republiky na rameni. Uniformu armády navazující na tu, kterou náckové nejprve přemohli bez boje, jejíž důležité postavy náckové zabili, ale která i přesto pomohla k tomu, že zlo těchhle pánů se zdviženou pravicí je zadupáno do země. Inu, pán v baretu to má dobře srovnané.

Podle některých přihlížejících nebyl hajlující fanoušek Okamury zdaleka jedinou figurkou, kterou by se měli zabývat policisté. Několik lidí mělo mít u sebe různé nacistické symboly.

Jakkoliv byla ta horda na Václaváku děsivá, dobrou zprávou je, že jich bylo jen pár. Ukázalo se, že Okamura nemá prakticky žádnou sílu. Jména jako Le Penová, nebo Wilders, stejně jako Okamura a Ortel už nikoho moc nezajímají. Nácíčků se na Václaváku sešlo několik málo stovek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]