Máme mozek a nepotřebujeme politiky a jejich moudra, nebo ne? ptá se Dana Drábová

Dana Drábová (ČTK)

Dana Drábová | FOTO: ČTK

Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost také zareagovala na možný konec nouzového stavu, jehož prodloužení v týdnu odmítla sněmovna. Podle Dany Drábové by bylo nejlepší, pokud bychom dodržovali pravidla sami od sebe a nemuseli by nám nic nařizovat politici. Jak ukázala diskuze na twitteru, zřejmě by to nebylo tak jednoduché.

Drábová ve svém příspěvku na sociální síti napsala: „Co kdybychom zkusili krotit šíření viru tím, že budeme dodržovat pravidla sami od sebe? Přece k tomu nepotřebujeme politiky a jejich moudra, máme mozek v hlavě. Nebo ne?“ 

Jednak tím vyvolala velkou vlnu podpory, když za první hodinu od zveřejnění postu na twitteru získala přes dva tisíce lajků, ale také rozvířila debatu.

Řídila jsem se tím při letním i předvánočním rozvolnění, budu zas. Bohužel stádní chování má své zákonitosti, takže řada lidí se jistě opět nechá strhnout,“ napsala jedna z komentujících. Na to Drábová zareagovala: „A ještě ohrožují bezbranné.“

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Další uživatelka twitteru přidala vlastní zkušenost. „Nezlobte se, ale velká část lidí v tomhle ohledu fakt mozek v hlavě nemá. V okrajových regionech lidi na ta opatření opravdu kašlou a vždycky kašlali. Mám to od rodičů,“ vysvětluje. „Kdo nosí v práci roušku, je terčem posměchu bezstarostných kolegů. A C+ pozitivní normálně chodí mezi lidi,“ dodává. 

S Drábovou ale mnozí lidé souhlasí. „Přesně tak. Já to tak mám od září, kdy Babiš mávnutím ruky zrušil roušky a tím potvrdil, že řeší jen PR. Od té doby dodržuji 3R atd. sám kvůli sobě, a co dělá nebo nedělá vláda, už skoro ani nesleduji, je to ztráta času,“ napsal mladý muž.

Názor přidal i jiný z diskutujících. „Tesat do kamene, ale zhruba 30 % svědků Babišových to bude sabotovat,“ myslí si.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články