Máme se definitivně rozloučit s létem? Měsíční předpověď dává jasnou odpověď

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal měsíční výhled počasí, podle nějž má před sebou Česko už jen pár opravdu letních dní s příjemně vysokými teplotami. Od příštího týdne totiž budou teploty pozvolně klesat a tento trend nejspíš vydrží až do začátku října. Bude tak nejspíš třeba začít chystat teplejší oblečení vhodné pro rychle se blížící podzim.

„Předpokládáme, že období od 6. září do 3. října 2021 bude teplotně průměrné. První týden bude teplotně nadprůměrný a pravděpodobně nejteplejší z celého období. Minimální noční teploty se budou pohybovat kolem 11 °C. Maximální denní teploty budou na začátku a konci týdne kolem 23 °C, ve čtvrtek a v pátek až kolem 26 °C,“ popsali aktuální týden meteorologové.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Počínaje týdnem od 13. září už ovšem teploty „spadnou“ do pásma průměru a postupně budou klesat – nejprve na přibližně 19 stupňů přes den, v týdnu od 20. září pak bude přes den kolem 17 stupňů, i když teploty samozřejmě mohou vystoupat výš i klesnout níž. Ochlazení pocítíme pochopitelně i v noci a ráno, když už teploty průměrně v těchto dvou týdnech budou mít pouze jednocifernou hodnotu – nejprve devět °C, pak už jen kolem sedmi.

„Poslední týden (od 27. září) bude nejchladnější s průměrem nejnižších nočních teplot kolem 5 °C a průměrem nejvyšších denních teplot kolem 16 °C. Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné. Na začátku a konci období budou úhrny pod 10 mm, nejvíce by mělo napršet v týdnu od 20. do 26. září – kolem 15 mm,“ uzavřeli měsíční výhled počasí meteorologové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články