Maminka se podělila o jednoduchý trik, díky němuž její děti klidně spí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Pro rodiče malých dětí existuje jen pár věcí, které jsou vzácnější než spánek. Ten jim totiž většinou dokážou dokonale překazit právě jejich ratolesti. Existuje ovšem několik tipů, jak se dá problém dětské nespavosti vyřešit, a také mnoho osvědčených rad, které však nemusí všichni rodiče znát. Jednu nabídla na TikToku jeho uživatelka. Informuje o tom server Tyla. 

Chrissy Hortonová má tři děti. Problém s jejich uspáváním tedy zná velmi dobře. Jak sama přiznává na sociální síti, až nyní přišla na věc, která jí doteď zůstala skryta. Jde o takzvaný spánkový cyklus novorozenců. 

„Prosím, řekněte mi, že nejsem jediný rodič, který právě zjistil tohle o spánku a batolatech,“ říká žena. „Čekám čtvrté dítě a právě jsem se dozvěděla něco podstatného o jejich spaní. Kdybych o tom věděla dřív, mohla jsem si ušetřit spoustu nepříjemností,“ dodává.

Chrissy na zajímavou věc, kterou si nyní tolik pochvaluje, přišla v jiném příspěvku na TikToku. V něm se dozvěděla, že existují dva různé typy spánku novorozenců – aktivní a klidný. Během klidného spánku bude miminko tiché a nebude se hýbat, zatímco při aktivním spánku může miminko vypadat neklidně.

Většina rodičů má v druhém případě tendenci své dítě z postýlky vzít a začít ho uspávat. To však může být chyba. „Tohle je aktivní spánek,“ vysvětluje Chrissy. „Je to něco, co miminka dělají padesát procent času,“ dodává s tím, že také své děti brala do náručí, a tím je vlastně probudila. 

Dnes však poučená čtyřnásobná matka doporučuje raději dát dítěti pár vteřin, aby se uklidnilo a dostalo se do klidné fáze spánku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články