Manažer polních prací Ondráček podvedl univerzitu. Asi komplex méněcennosti

ČTK

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Zdeněk Ondráček, pro své zasahování v roli příslušníka pohotovostního pluku VB v listopadu 1989 znám též jako Obušek, by rád poslal na pole studenty. Zřejmě v něm hlodá komplex méněcennosti. Nadměrně si půjčoval z cizích prací. Teď je ale pln rozhodnosti, jak se studenty zatočit.

Ondráček se sice honosí různými tituly, ale jako student byl sám dost pochybný, jak známo.

„Zdeněk Ondráček porušil citační zásady, neuvedl citované zdroje nebo je uvedl nepřesně či nesprávně. Většinu teoretické části, která tvoří více než polovinu textu, sestavil jako kompilát z poznatků, které byly v době jejího vzniku známé, aniž by je sám analyzoval nebo kriticky posoudil jejich vztahy a souvislosti. Pouze je ve výčtech uvádí,“ cituje iRozhlas.cz vyjádření mluvčí olomoucké univerzity Gabriely Sýkorové Dvorníkové pro Radiožurnál.

„Na základě tohoto nálezu lze konstatovat, že Zdeněk Ondráček porušil zásady a zvyklosti tvůrčí vědecké práce, jak jsou v současné době definovány v Etickém kodexu zaměstnanců a studentů Univerzity Palackého,“ dodala.

archiv

Titulem se ale soudruh může honosit dál, protože se s tím nedá už nic dělat. „Vzhledem k tomu, že Zdeněk Ondráček není v současné době členem akademické obce Univerzity Palackého, nemůže být dán podnět k projednání tohoto případu Etickou komisí rektora ani zahájeno disciplinární řízení. A protože disertační práci obhájil již v roce 2011, nelze zahájit řízení o zneplatnění obhajoby,“ sdělila mluvčí. Odebrat titul je možné jen do tří let od obhájení práce a poslanec Ondráček ji obhájil v roce 2011.

Ondráček sám loni začátkem října na prověřování své práce reagoval s typickou arogancí: „Myslel jsem, že budu obviněn z pedofilie, znásilnění či cizoložství a vyřádí se na mně zásahovka, ale zatím to je jen opozicí oblíbené plagiátorství. Tím mi vyhrožují už přes tři roky.“

Tak měla opozice pravdu, nějak se s tím musí náš zákonodárce smířit.

Zhrzený Obušek se zřejmě rozhodl akademickému světu, který ho zneuctil odhalením pravdy, pomstít. „Já navrhl povolat studenty nižších ročníků VŠ. To prý ale naráží na nemožnost jim to nařídit, resp. ta možnost tu je jen ve stavu nouze a ten má končit už 30. 4. (já hlasoval pro návrh do 11. 5.) ODS a celá pravicová opozice další prodloužení už odmítají. Co tedy budeme na podzim sklízet, je stále ve hvězdách,“ napsal si ve čtvrtek na svém Facebooku.

Normální je nekrást cizí myšlenky, byť chápeme, že když někteří lidé nemají vlastní, pokušení to může být velké. Pak by aspoň bylo přiměřené, že by se odhalený jedinec přiznal. Minimem by bylo, že podfukář bude chodit kanály a nebude na sebe zbytečně upozorňovat. Ale kdepak náš rázný soudruh. Ten by ještě na druhé navalil nucené práce. Nevolnictví, to by komunistům šlo.

Zřejmě jsme svědky komplexu méněcennosti a sníženého prahu sociální citlivosti. U Ondráčka nic z toho nepřekvapuje. Nepřekvapuje to ani některé voliče. Že někoho takového volí, je výpovědí i o nich. Je jen smůla, že pak svými preferencemi škodí i ostatním.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner