MANIPULACE: Muž byl odsouzen za to, že jedl slaninu

(archiv)

Český dezinformační web Freedom for Europe informoval o pokutě udělené soudem třiapadesátiletému muži, který prý měl jen demonstrativně jíst slaninu před muslimkami, v článku o tom píše Michal Hrubý. O inicidentu již dříve informovaly i jiné dezinformační servery, jako Infowars nebo Sputnik, to ještě v době, kdy byl stíhán a hrozil muži trest odnětí svobody.

Incident se stal na předměstí Stockoholmu Märsta v roce 2015 a na základě kamerových záznamů jde přesně popsat, co se stalo. Muž tehdy přišel za skupinou tří žen, které nosily hidžáb, mával jim slaninou před obličejem a pobízel je, aby slaninu snědly. Když si ženy přesedly na jiná místa, muž je pronásledoval a obtěžoval dál. Záznam z kamer přitom dokazuje, že ve vlaku bylo dostatečné množství volných sedadel i v jiných částech soupravy. Muž také ženám tvrdil, že „nenávidí muslimy“.

Okresní soud tedy usoudil, záměrem muže bylo urazit tři cestující na základě jejich etnického původu a vyznání. Soud v rozsudku obžalovanému muži nařídil zaplatit odškodné 5000 švédských korun každé ženě a udělil mu správní pokutu ve výši 9000 švédských korun.

Obžalovaný muž stál před soudem i o rok později, protože urážel muslimy ve stanici metra. Byl ale osvobozen pro nedostatek důkazů k odsouzení.

Vyšlo na serveru Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]