Manželka exvelvyslance bojuje se Zaorálkem. Za odvolání muže ho žene k soudu

Lubomír Zaorálek. (ceskatelevize.cz)

Lubomír Zaorálek. | FOTO: ceskatelevize.cz

Urážlivá komunikace na sociálních sítích byla podle vyjádření z ministerstva zahraničních věcí jedním z důvodů k odvolání velvyslance ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Karla Borůvky. Nikoliv však komunikace přímo zástupce České republiky v těchto zahraničních zemích, nýbrž jeho manželky. Ta si ovšem nechce nechat odvolání svého muže líbit a na Lubomíra Zaorálka podává trestní oznámení.

Alena Borůvková trvá na svém, když tvrdí, že šéf české diplomacie a jeho lidé nedodrželi dohodu, kterou s jejím chotěm uzavřeli. „Přijeli sem do Švýcarska s tím, že když dám výpověď a budu se držet pryč od sociálních sítí, tak mému manželovi nezkřiví ani vlásek. Byla to vlastně vynucená výpověď. Já jsem doufala, že se to tím urovná,“ vzpomíná žena odvolaného velvyslance.

Zaorálek svou kritiku na adresu Borůvkové prezentoval na Twitteru. „Je naprosto nepřípustné, aby někdo v podobné pozici dlouhodobě v e-mailech, sms zprávách či na sociálních sítích útočil nejen na zaměstnance ministerstva, ale i na řadu dalších osob ve veřejném prostoru – novináře, úředníky apod.,“ napsal ministr zahraničí.

Současně s nespokojeností s vystupováním Borůvkové přišlo i odvolání jejího manžela. „V době, kdy jsem se dozvěděla, jak neférově se k manželovi zachoval pan ministr Zaorálek přes všechny ústní dohody, které jsme uzavřeli, jsem se velmi naštvala,“ řekla pro server iDnes Borůvková a potvrdila tím zprávu o podaném trestním oznámení, o němž informovala FTV Prima.

„Zjistila jsem si, jak je možné podat trestí oznámení i přes internet. Zavolala jsem na nejbližší policejní služebnu dle mého místa bydliště a oznámila jim to. Policisté mi dali internetovou adresu na podatelnu a já poslala oznámení. Poté mi řekli, že až přijedu do Česka, tak se sejdeme a záležitost upřesníme, aby nebyl nikdo poškozen,“ cituje iDnes. „Jsem ale ochotná to klidně stáhnout,“ dodává bez upřesnění podrobností Borůvková.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články