Manželka vyjadřuje protiruské nálady, jednejte, vyzval policii muž v Rusku

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Udání na vlastní manželku napsal policii sedmatřicetiletý muž z obce Gorki-10 v okolí Moskvy. Důvodem byly rozpory manželů ohledně speciální vojenské operace, jak ruské úřady nazývají válku proti Ukrajině, rozpoutanou na rozkaz prezidenta Vladimira Putina. O případu dnes informoval na svém webu list Moskovskij komsomolec, zpráva přitom zaujala média v Rusku i ve světě.

„Manžel požádal policii, aby podnikla kroky proti jeho manželce. Tvrdí, že dáma v souvislosti se speciální operací vyjadřuje protiruské nálady a štve společného potomka proti vládě,“ napsal deník na svém webu. Policie podle něj případ prověřuje.

(Týdeník FORUM)

Server Lenta.ru poznamenal, že nedávno policisté ve městě Kamyšin u Volgogradu preventivně do policejních databází zařadili jedenáctiletého školáka za jeho příspěvky, které podle nich diskreditovaly na sociálních sítích ruskou armádu. Co konkrétně chlapec napsal o ruské armádě, policisté neuvedli.

Za sovětských časů se v zemi pěstoval kult pionýra Pavlíka Morozova, ze kterého sovětská propaganda udělala hrdinu, když úřadům nahlásil vlastního otce jako kulaka. Pionýr za to podle legendy zaplatil vlastním životem – zavraždili ho otcovi příbuzní.

Chlapcovy pomníky stály v mnoha sovětských městech a pionýrských táborech, píše internetová encyklopedie. Dodává, že verzi o uvěznění otce kvůli synovu udání později odmítl sám vyšetřovatel případu, podle kterého žádné udání nepřišlo, a Morozova staršího u soudu usvědčila vlastní manželka; její výpověď Pavlík jen potvrdil. Po pádu komunistického režimu nejvyšší soud odmítl rehabilitovat Pavlíkovy vrahy s tím, že nešlo o politický, ale čistě kriminální případ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články