MAPA: Kde v Praze nesmíte popíjet na ulici při kouření před restaurací. Jde o 800 míst

praha.eu

MApa míst, kde je v Praze zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. | FOTO: praha.eu

Zákaz kouření v restauracích vyhnal kuřáky před podniky na ulici. Především v centru Prahy se ve večerních hodinách nachází mnohdy větší počet lidí před hospodami než uvnitř. Radnice v centru už do terénu vyslala antikonfliktní týmy, které mají kuřáky v ulicích usměrňovat. Nesmějí být hluční, odhazovat nedopalky a především popíjet na ulicích. V Praze je už od roku 2013 vyhlášeno 800 míst, kde je zakázáno popíjení na veřejném prostranství.

Obecně platí, že alkohol se v Praze nesmí pít u zastávek MHD, na autobusových a vlakových nádražích, na vltavských ostrovech, v mnoha parcích, vnitroblocích domů, v blízkosti dětských hřišť anebo u obchodních center. Magistrát také vyšel vstříc požadavkům městských částí, které dobře znají svá riziková místa: nejvíce zakázaných míst je v Praze 8, Praze 4 a v Praze 1. Za nedodržení vyhlášky hrozí od strážníků městské policie bloková pokuta 1000 Kč, stojí na webu magistrátu. Dále přinášíme mapu z webu praha.eu. Na mapě si můžete najít adresu svého oblíbeného podniku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner