Odpůrci demonstrací, tedy především ti, proti kterým jsou namířeny, Babiš, Zeman, Ovčáček a spol., rádi dokola opakují, že jde jen o pražskou iniciativu. To jsou však čisté lži, jak sami vědí. Dnešní demonstrace požadující odstoupení Babiše a Benešové, se uskuteční v 305 městech a obcích po celé České republice. Další místa ještě přibývají. Mapu protestů najdete ZDE.

Z celorepublikového pohledu jde o největší ucelené demonstrace od roku 1989. Proti premiérovi se dnes postaví desetitisíce lidí na náměstích a návsích od velkých měst až po ty nejmenší vesnice. Místní organizátoři demonstrací budou současně zvát na Letnou, kde se všichni nespokojení lidé sejdou 23. června v 16.30. Podle plánů organizátorů by mohlo dorazit 200-350 tisíc lidí.

„Mnohonásobný střet zájmů Andreje Babiše je zcela nepřijatelný. Proto požadujeme: 1/ Přijetí pojistek nezávislosti justice + Demisi Marie Benešové! 2/ Agrofert vrátí všechny neprávem obdržené dotace. 3/ Konec dotací, daňových úlev, investičních pobídek a státních zakázek pro Agrofert.
4/ Andrej Babiš se zbaví médií.  5/ Demisi Andreje Babiše,“ uvádí iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora