Fotbalový svět truchlí: Zemřel Diego Maradona

Diego Maradona (flickr.com/Doha Stadium Plus Qatar)

Diego Maradona | FOTO: flickr.com/Doha Stadium Plus Qatar

Zdálo se, že se Diego Maradona dá brzy dohromady po operaci mozku a začne se opět věnovat milovanému fotbalu. Místo toho dnes list Clarín přinesl smutnou zprávu. Sportovní legenda podlehla srdečnímu selhání. 

Po osmi dnech, které strávil v nemocnici po náhlé operaci krevní sraženiny v mozku, byl Diego Maradona před necelými dvěma týdny propuštěn do domácího ošetření. Podle Matiase Morly, právníka ikony argentinského fotbalu, však nechybělo mnoho a míčový kouzelník mohl při zákroku zemřít.

Maradona byl ze soukromé kliniky odvezen sanitou ve středu 11. listopadu kolem šesté hodiny odpolední. Podle původních předpokladů se měl přesunout do svého nového domu, ale nakonec došlo ke změně. Bývalý hráč i trenér argentinské reprezentace byl přemístěn do domu v jedné ze čtvrtí exkluzivní oblasti Nordelta, poblíž Buenos Aires. Nemovitost se nachází v sousedství domu Maradonovy dcery Gianinny.

Ačkoliv autor “zlaté ruky” hovořil o operačním zákroku jako o rutinním, jeho právník má zcela odlišný pohled. „Diego zažil možná nejtěžší okamžik svého života,” řekl Morla podle deníku The Sun při odchodu z kliniky. „To, že se krvácení do mozku podařilo objevit, jde označit za zázrak. Diega to mohlo stát život,” dodal tehdy ještě optimisticky.

Maradonu, který byl pod neustálým dohledem zdravotníků, mělo čekat nejen zotavování se z operace, ale také léčba ze závislosti na alkoholu, se kterou se potýkal delší dobu. „Je v dobré kondici a chce se léčit, i pokud jde o další problémy, které má,” prozradil v polovině listopadu právní zástupce jednoho z nejlepších fotbalistů historie. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články