Marcel Vašinka načetl audioknihu Obrana před Babišem

Eric Drooker

Audiotéka.cz vydává audioknihu Obrana před Babišem, kterou sepsala Johana Hovorková formou rozhovoru s novinářem Pavlem Šafrem. Audioknihu načetli Marcel Vašinka a Klára Sochorová.

Pavel Šafr, šéfredaktor novinových a časopiseckých titulů, v audioknize představuje svůj pohled na obranu demokratických poměrů před autoritáři a jmenovitě před současným premiérem České republiky Andrejem Babišem. Interpretace se zhostil Marcel Vašinka, který nabídku načítání audioknihy přijal okamžitě. „Protože za pravdu, svobodu a demokracii musíme stále bojovat. Ne se zbraní v ruce, ale srdcem a rozumem,“ vysvětlil své důvody.

V audioknize Pavel Šafr líčí dění v médiích od sametové revoluce a také zásadní zlom v roce 2013, kdy Andrej Babiš koupil vydavatelství Mafra, s ním nejsilnější noviny v zemi a mediální vliv. Audiokniha tak vypráví o složité cestě polistopadové politiky a především českých médií – od snahy vybudovat demokratickou a svobodnou společnost až po současnost, kde se zdá, že všechno, co se po pádu komunismu podařilo vybudovat, zase ztrácíme.

„Kniha se mi četla obtížně, neboť jsem byl při čtení velice rozrušený, ale zároveň jsem se nesmírně těšil, protože za každou větou v této knize bych se podepsal. Připomíná nám, jak snadno lze zapomenout na čest, hrdost a morální hodnoty. A že politika současného prezidenta a premiéra zavání sedmistupňovým pivem v hospodě páté cenové skupiny,“popisuje své pocity z proběhlého natáčení Marcel Vašinka.

Poslechněte si kapitolu zdarma, ZDE.

Audiokniha je k dostání na Audiotéka.cz: za cenu 249,- Kč.

Tištěnou verzi můžete koupit na e-shopu FORUM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]