Marek Hilšer odešel z poslední předvolební debaty. Je to neférové a nemáme rovné podmínky, prohlásil

Senátor Marek Hilšer patří k podporovatelům vzdoru Ukrajiny proti ruské agresi (Marek Hilšer (se svolením))

Senátor Marek Hilšer patří k podporovatelům vzdoru Ukrajiny proti ruské agresi | FOTO: Marek Hilšer (se svolením)

Kandidát na prezidenta a senátor Marek Hilšer opustil krátce po začátku poslední debatu před prezidentskými volbami na televizi NOVA s tím, že se nejedná o férovou hru. Komerční televize debatu rozdělila do dvou částí. V první z nich se měli utkat Jaroslav Bašta (SPD), Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. Až po jejím skončení přijdou na řadu tři favorité Danuše Nerudová, Petr Pavel a Andrej Babiš (ANO). „Je to neférové, neférové především vůči voličům České republiky,“ prohlásil Hilšer.

„Začnu trochu z jiného soudku, vážená paní moderátorko, ať se koukám nalevo, napravo a hledám usilovně, tak tady nevidím zbylé tři hlavní kandidáty,“ odpověděl senátor Hilšer na otázku moderátorky, zda mu občané nedali najevo už v minulých volbách, ve kterých kandidoval a skončil na pátém místě, že ho jako prezidenta nechtějí.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Ptám se na to, proč tomu tak není. Myslím, že je to záměr. Myslím, že je to neférové, neférové především vůči voličům České republiky, kteří mají právo na to, aby jejich kandidáti vystupovali za rovných a spravedlivých podmínek, a ne podle vůle mocných v této zemi,“ pokračoval Hilšer.

Má prý za to, že prezident České republiky musí umět hrát férovou hru a musí se umět postavit proti nepravostem. Neviděl také v debatě televize NOVA rovné podmínky. „Proto nemohu setrvat v této debatě, protože bych potvrzoval a souhlasil s tím, s čím nesouhlasí mnozí obyvatelé České republiky, a to jsou nerovné podmínky. Omlouvám se, ale musím z této debaty odejít i kvůli tomu, aby se takové věci neopakovaly.“

Ostatním kandidátům popřál hodně štěstí, požádal také občany, aby šli k volbám, a popřál jim šťastnou ruku. Na řečnický stolek následně postavil svoji fotku a opustil studio.

První volební kolo se uskuteční v Česku tento pátek a v sobotu, kdy by výsledky měly být během odpoledne známy. Pokud žádný z kandidátů nezíská v úvodním kole nadpoloviční podporu, dva nejúspěšnější postoupí do finále, které se bude konat za dva týdny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články