Marek Wollner: Když někoho podporují Zeman a Babiš, předpokládají, že jim slouží

Eric Drooker

Dění okolo ohlášené reorganizace policie a následné největší spory v současné koalici komentuje i Marek Wollner. Šéf Reportérů ČT, ceněného publicistického pořadu veřejnoprávní televize, se na sociální síti vyjádřil k osobě Roberta Šlachty a zvláštnímu chování Miloše Zemana a Andreje Babiše, kteří se dnes už bývalého šéfa ÚOOZ zastali. Podle Wollnera stojí za zamyšlení fakt, že oba politici vyjadřují Robertu Šlachtovi svou podporu a sympatie.

“Ne že bych měl vysoké mínění o policejním prezidentovi a jeho reformě, ale jedna věc je jasná. Když někoho podporuje prezident a Andrej Babiš, je to jen tehdy, když o tom člověku předpokládají, že slouží jejich věci,” domnívá se Wollner. “Jestli skutečně slouží, nebo ne, je věc druhá, na něm třeba i ne moc závislá, ale oni si to zjevně myslí,” vysvětluje.

Pragmatismus především

S chováním obou politiků má dlouhodobou zkušenost. “U Miloše Zemana tento pragmatismus pozoruju už více než dvacet let, u Andreje Babiše jsem ho zažil na vlastní kůži – náš pořad chválil a dával i vlastním novinářům za vzor, dokud jsme tepali zlořády v ČSSD nebo Bakalu,” píše Wollner na svém facebookovém profilu. “Změna přišla po první kritické reportáži na jeho adresu a dnes už jde z jeho strany o čirou, věcně nepodloženou nenávist vůči mé osobě, kterou ventiluje kdykoli, kdy s ním někdo z mé redakce natáčí,” dává jasný příklad.

O působení dnes odstoupivšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu si Wollner myslí toto. “Roberta Šlachty bych se dokázal zastat jen v případě, pokud by jeho útvar šetřil i závažnější věci z okolí těchto dvou politiků, myslím, že příležitosti by tu nějaké byly. Agrotec takovým případem rozhodně není,” píše uznávaný novinář na webu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články