Marek Wollner odchází z České televize. Po vzájemné dohodě

Marek Wollner (FORUM 24)

Marek Wollner | FOTO: FORUM 24

Dlouholetý dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner se rozhodl odejít z České televize. Učinil tak po vzájemné dohodě. Televize ho stáhla z vysílání kvůli nařčení z údajného bossingu a sexuálního obtěžování.

Komise veřejnoprávní televize se minulý týden zabývala podnětem, podle kterého se šéfredaktor reportážní publicistiky a dramaturg pořadu Reportéři ČT mohl dopustit sexuálního obtěžování, šikany nebo bossingu. Podnět k šetření Wollnerova chování přišel od dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové. 

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

Přestože vyšetřování komise České televize došlo k závěru, že Marek Wollner nemohl spáchat žádný trestný čin, došlo k vzájemné dohodě o ukončení pracovního poměru Marka Wollnera v České televizi. Tento krok je výsledkem vzájemné dohody, náročné pro obě strany,“ uvedla televize ve svém prohlášení uveřejněném na twitteru.

„Jakkoli nic nenaznačuje tomu, že by došlo ze strany Marka Wollnera k jednání, jež by neslo znaky trestného činu, vnímají v tuto chvíli obě strany ukončení spolupráce jako krok, který napomůže stabilizovat situaci v redakci a zastaví poškozování dobrého jména ČT,“ pokračuje vyjádření České televize.

Komise České televize se zabývala nařčením z bossingu a sexuálního obtěžování. Nedošla ale k závěru, že by šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner mohl spáchat trestný čin, informoval na zasedání Rady České televize ředitel korporátních vztahů, komunikace a obchodu Vít Kolář. Marek Wollner od začátku celé kauzy popíral, že by se takových činů dopustil.

„Zpráva neobsahuje informace, které by vedly k podezření, že mohl být spáchán jakýkoliv trestný čin,“ informoval ve středu Radu České televize její generální ředitel Petr Dvořák. Z jednání se ale omluvil, jeho slova před radními přednesl šéf komunikace Kolář.

Komise se podle generálního ředitele televize bude zabývat také chováním dramaturgyně pořadu 168 hodin Nory Fridrichové. Podle podnětu, který podal Wollner jako reakci na její podnět vůči němu, se Fridrichová dopouští nebo dopouštěla bossingu vůči svým podřízeným.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články