Množí se nám tady takový nešvar. Rozšířily se „moudré rady“, aby šel Demokratický blok buď do vlády, nebo alespoň spolupracoval s Andrejem Babišem. Že by tím zabránil nejhoršímu, a proto by se měl pokusit s předsedou hnutí ANO něco vyjednat a domluvit.

Takovou variantu považuji za naprosto naivní, a od některých dokonce za pokus Demokratický blok rozložit. Je to naprostá hloupost.

Babiš má s KSČM a SPD pohodlnou většinu 115 hlasů. Může s nimi ve sněmovně prohlašovat kdykoliv a cokoliv, což jsme měli možnost vidět během obsazování orgánů sněmovny. Navíc zkušenosti z historie zcela jasně dokazují, že s některými nelze kolaborovat, ale je nutné s nimi bojovat, neustupovat jim, ale spojovat se dalšími uskupeními, která to vnímají stejně. Kdyby se takto zachovala a vydržela v tragických okamžicích českého národa většina, vývoj by byl možná jiný.

Je potřeba to říct na rovinu. Grospič a ten pán, který má řídit bezpečnostní výbor, jsou opravdovou tragédií. Tou největší je však estebák a oligarcha v jedné osobě, který chce být premiérem se všemi pravomocemi. Ve srovnání s tím, jaké kompetence mají předsedové výborů, jde o mnohem větší riziko. Prosím, aby ti, kteří se nazývají demokraty a „tlačí“ Demokratický blok k něčemu, čemu nerozumí, o tom alespoň přemýšleli.

Marek Ženíšek, první místopředseda TOP 09

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Marek Ženíšek
Další články autora