Marine Le Penová by byla pro Francii katastrofou

Marie Le Penová (dailystormer.com)

Marie Le Penová | FOTO: dailystormer.com

V Evropském parlamentu jsem hlasoval pro zbavení poslanecké imunity Marine Le Penové, která kandiduje na post francouzského prezidenta. Francouzská justice o to požádala v souvislosti s tím, že zveřejnila některé brutální teroristické snímky. Jsem názoru, že poslanecká imunita by se měla vztahovat pouze na činnost v zákonodárných sborech a ve všech ostatních případech ať se poslanci hájí u soudů, jako ostatní lidé. Le Penová jen bude v situaci, kterou prosazuje – ve Francii ji budou soudit podle francouzských zákonů. Žádná ochrana z EU.

Osobně si myslím, že pro Le Penovou je to celé promyšlený předvolební tah. Tato kauza by v očích veřejnosti totiž mohla zakrýt daleko horší nebezpečí, které by plynulo z jejího případného zvolení prezidentem. Prezidentský program Le Penové je totiž socialisticko-populistický a pro zemi by byl katastrofou.

Slibuje všechno všem, snížení daní a zároveň zvýšení státních výdajů. Jak toho chce dosáhnout, ovšem neříká. Zvýšení státních výdajů není možné bez vyšších daní. A navíc to je to nejhorší, co by silně zadluženou Francii mohlo v současné době potkat. Ona naopak musí vystavit stopku státní rozhazovačnosti a zbavit se takových nesmyslů, jako je 35hodinový pracovní týden a 6týdenní dovolená. Země galského kohouta nutně potřebuje razantní reformy a výraznou úsporu vládních výdajů. Nic takového ovšem paní Le Penová nenabízí.

Za nejhorší nebezpečí však ekonomové považují její plán na opuštění eura a jeho opětovného nahrazení frankem. Francie má obrovské dluhy, které činí 2,1 bilionu eur, což je v přepočtu astronomických 57 bilionů korun.

Představitelé Národní Fronty už naznačili, že 80 % státního dluhu by přepočítali na novou měnu a pouze zbývajících 20 % by zůstalo v eurech a podléhalo mezinárodnímu právu. Čili je to nápad, jak se efektně zbavit zadlužení na úkor věřitelů. Kurs franku k euru by sice byl zpočátku 1:1, ovšem frank by postupně oslaboval a investoři by byli biti.
Nápadně tento scénář připomíná měnovou reformu v Československu v roce 1953, kdy tehdy vládnoucí komunisté řešili obrovské státní zadlužení okradením obyčejných lidí.

Odborníci mají jasno, v případě uskutečnění volebních slibů Marine Le Penové by Francii velmi reálně hrozil bankrot a s podrobnou znalostí jejích antisemitských názorů a pracovního týmu se nebojím říct, že by nepomohla ani při řešení problémů spojených s migrací.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]