FORUM 24 dnes nemohlo chybět na protikomunistickém setkání „Ne, nikdy více! Vymítání Temna z ulice Politických vězňů“. Připomeňme, že v ulici nazvané podle lidí týraných komunistickým diktátorským režimem dnes sídlí Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) hlásící se k třídnímu boji, bývalému kubánskému diktátoru Castrovi, íránskému režimu či Sovětskému svazu.

Účastníkům setkání na komunistickém režimu vadilo nastolení tzv. diktatury proletariátu a nehodlají se smířit ani s popravami, střílením lidí na hranicích či mučením, které u nás komunisté prováděli.

Organizátoři považují takové setkání za o to naléhavější, že ČSSD či ANO (resp. jejich představitelé) lákají komunisty do příští vlády. Cílem setkání nebylo jen zavzpomínat na temnou minulost, nýbrž také současné Temno symbolicky vymítat, jak je zřejmé i z názvu akce.

Vzpomínka se odehrála prostřednictvím vystavení třiceti zakrvácených hlav před budovou KSČM a prostřednictvím projevů. Vymítání Temna pak probíhalo osvětlením této budovy baterkami a podobně.

Na akci pohovořili historik a kritik, univerzitní profesor Martin C. Putna, dokumentarista, režisér a producent Martin Vadas či lékař a vědecký pracovník Marek Hilšer.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Hofman
Pavel Hofman
Fotograf a kameraman deníku FORUM 24
Další články autora