Martin Komárek bránil Babiše tak horlivě, až ho obvinil ze lži

Eric Drooker

S loajalitou se to nemá přehánět. Když si člověk nepohlídá míru, je to poněkud kontraproduktivní. To se ohledně Andreje Babiše často děje poslanci za ANO Martinu Komárkovi. Ti prozíravější z takzvaných osobností, které Babiš do svých řad ulovil, si některé věci nechávají pro sebe a raději mlčí. Nejlépe dopadla paní Jourová, která odešla dělat eurokomisařku a zdejším trapnostem unikla.

bbb

Martin Komárek si ale nedávno naběhl. Přečetl si, co napsal šéf Strany svobodných Petr Mach, a přidal svoji repliku.

Petr Mach píše na svém Facebooku: „Dnes v televizi ministr Babiš opakovaně tvrdil, že stát má příjmy vyšší než výdaje. Bohužel pravdou je, že stále hospodaří s deficitem. Záměrně lhal, nebo je tak hloupý? Podle mě je spíš hloupý.“

Martin Komárek přispěchal s poněkud krkolomným vysvětlením: „Machu, Machu, vy sice o Evropě neustále lžete, tak proč, prosím, píšete takové očividné ptákoviny? Vy, obránce svobodného trhu a demokracie, si vážně myslíte, že může být hloupý člověk, který zaměstnává 33 tisíc lidí, vybudoval politickou stranu a ve svobodných volbách s ní dosáhl superúspěchu?“

To se opravdu moc nepovedlo a zlomyslný facebookový lid si to hned vychutnal. Petr Mach nabídl dvě možnosti, buď, anebo, Babiš buď lže, nebo je hloupý. Martin Komárek popřel, že by Babiš byl hloupý, takže zůstala varianta lhář. Opravdu se třetí možnost skoro nenabízí, když někdo tvrdí, že stát má vyšší příjmy než výdaje, a přitom má deficit, zbývá kromě lhaní a hloupostí už jen momentální či trvalé pominutí smyslů.

Čtenáři už ostatně své argumenty uvedli v diskusi.

Paní L. K. píše: „Z těch 33 tisíc lidí se najde pár mozků, které myslí i za něj. ‚Vybudoval!‘ politickou firmu a ve svobodných PŘEDČASNÝCH volbách (za podivných okolností) oblbnul dostatečný počet voličů. Spíš supersmůla pro náš stát, ale k tomu spotřeboval rozhodně víc peněz než vlastního rozumu.“

Na balík peněz nemusí být inteligent

Jak Babiš budoval impérium, se dost ví. Neví se, kde vzal peníze na začátek svého podnikání, což by nás u člověka, jehož jméno je na seznamech agentů StB a byl komunista a nomenklaturní protekční dítě vzešlé z pařeniště okupační sovětské okupace, docela zajímalo. Jeho firmy se dobře přisály na stát i Unii, a mohou se tak dopovat steroidy dotací. Babiš není žádný Baťa. Ze svých předvolebních slibů toho moc neplní, z čehož je patrné, že mu voliči naletěli. Nakoupená média mu dělají zeď, takže jeho obraz je neustále den po dni retušován. Co by jiným neprošlo a byl by z toho skandál, o tom se mlčí.

Logických vad by se tam našlo víc, třeba představa, že když někdo udělá velké peníze, tak je asi chytrý. Ne, není to tak. Takový člověk má prostě jen určitý talent se pohybovat v určitém prostředí a konat bez zábran jisté myšlenkové operace, inteligentní může být přitom jen průměrně. Ví to každý, kdo se odváží jít na setkání spolužáků po letech. Třídní intelektuálové a inteligenti nepatří mezi ty, kteří se nejvíc napakovali. Vypadá snad Rittig se svým soukromým tryskáčem a adresou v Monaku jako předseda akademie věd?

Loajalita je dobrá vlastnost, pokud si člověk vybere dobrého pána. Pak je správné být loajální v dobrém i ve zlém (ne ve smyslu morálním, ale ve smyslu nepohody.) V každém případě se to nesmí přehánět, protože pak se člověk stane karikaturou sama sebe. Až natolik, že je pro páníčka nepotřebný a bude odvržen, i kdyby panáčkoval ze všech sil.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]