Martin Komárek kritizuje Český rozhlas za zveřejnění nahrávky Babiše

Martin Komárek, poslanec za hnutí ANO, napsal vzkaz Radě Českého rozhlasu, ve kterém kritizuje zveřejnění nahrávky svého šéfa Andreje Babiše se dvěma podnikateli. Ze záznamu je patrné, že oligarcha dával peníze ODS.

„Jsem naprosto přesvědčen, že zveřejnění úryvku ze soukromého rozhovoru Andreje Babiše porušuje všechny zásady kvalitní žurnalistiky a tím pádem i vnitřní pravidla Českého rozhlasu. Neexistuje totiž žádný veřejný zájem, který by omlouval zveřejnění úryvku ze soukromého rozhovoru ve veřejnoprávním médiu. Domnívám se, že byl navíc hrubě porušen zákon o Českém rozhlasu,“ uvedl Komárek na svém facebookovém profilu.

Dále uvedl, že se redaktoři nechali napálit: „Závažný je zejména proto, že přichází těsně před volbami a redaktoři Čro zjevně neprofesionálně skočili na špek někomu, kdo chce volby ovlivnit. Vzhledem k blízkosti jejich termínu snažně prosím o urychlené vyřízení stížnosti. S úctou, Martin Komárek,“ píše poslanec ANO.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner