Martin Konvička varoval před další vlnou covidu a své stoupence zmátl

Martin Konvička (ČTK)

Martin Konvička | FOTO: ČTK

Ne snad, že by Martin Konvička, bojující proti islámu, Evropské unii a podobně, nějak změnil své názory. Zřejmě jako přírodovědec odhadl, že se můžeme dočkat další vlny covidu, a napsal to. Vyvolal tím zděšení mezi všemi popírači.

Nebyl by to Konvička, aby nespojil téma opatření s vlastní konspirační teorií, ale už jen to, že považuje covid za nebezpečí a ne produkt nějakého spiknutí proti lidem, stačilo.

Na svém facebooku ve středu napsal: Dnešní zpráva. Nikoli šílenství, ale sabotáž. Rozjíždí se nám podzimní vlna – čísla jsou navlas stejná, jako byla loni, a opět se blíží volby. Umírat se bude.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Předchozí dvě vlny ukázaly, že alfou a omegou hlídání epidemie je karanténování hranic. Jistě, není dokonalé, ale situaci alespoň brzdí. (A mohl bych tady přednést důkaz odvozený z ekologie populací, že bez karanténování hranic epidemii zastavit NELZE, ale nejsme na přednášce.)

Protože se blíží volby, a protože značná část establišmentu, včetně toho justičního, jede na vlně „antibabiš“, hází soudy vidle do naší jediné obrany. Že to bude znamenat nová lidská utrpení (mrtvoly, a nakonec nejspíš lockdown), je těm gaunerům jedno. Oni totiž chtějí jediné – aby to Babišovi „prásklo do xichtu“ ještě před volebním víkendem. Stane-li se tak, média to svedou na něj. Nestane-li se tak, Babiš vyhraje, a „antibabiš“ se může jít klouzat.

Ze stejného důvodu můžeme čekat zvýšenou aktivitu „odmítačů“ a „antivaxerů“ – nejspíš tiše podporovaných ze stejných zdrojů, které stojí za tímto soudním rozhodnutím. Aniž by to mnozí tušili – což je neomlouvá.

Loni pomohl podzimní rozjezd epidemie ke slušným výsledkům Pirátů v krajích. Divíte se, že to zkoušejí znovu?

Strašný je ten cynismus, hazard se životy. Úplně stejný, jako loni. Je třeba zjistit jméno toho soudce.

Hned se ozvali znepokojení občané. (Textově neupravujeme):

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

„Mě tedy pan Konvička jeho postojem nesmírně zklamal a přiznám se, že mě ruka cuká nad tlačítkem „Blokovat uživatele“ ale na druhou stranu on je krásný příklad toho, že i takto vzdělaný člověk, kterému rozhodně není lhostejný osud naší země, může totálně propadnout Covid-fašizaci. Je dobré znát názory oponenta ale i když v jeho případě jde stále o to samé: více testů, více omezování, více sociálního odlučování, více očkování… atd. Je mi ho opravdu líto!“

„Konvička vy jste tomu úplně ale úplně propadl… To hraničí i s trochu schízou…“

„Mrtví budou hlavně ti napíchaní experimentalni mRNA genovou šmakuládou s grafenem, až chytí nějaký ten podzimní chřipkový virusek, či coronavirusek, kterých rozhodně není málo. Rozvine se u nich ADE a následná cytokinová bouře vykoná své. Hovořil o tom český imunolog. Viz. YouTube. Varoval všechny nabodané tím experimentálním sajrajtem. A nejen on. Hromada zahraničních vědců a špičkových lékařů se vyjádřilo naprosto stejně.“

Že se situace na podzim zhorší a že to bude vypadat podle přijatých opatření a míry proočkovanosti, to tuší každý, kdo nevyznává pseudoselský rozum. Představa, že za antivakcinačním hnutím a promořovači byl rafinovaný útok opozice a dalších temných sil, je ovšem dost svérázná konstrukce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]