Martin Schulz: Všichni jsme oběťmi komunistického režimu

V připomínce 27. června, Dne památky obětí komunistického režimu, se Martin Schulz ve svém videoblogu zamýšlí nad důsledky totalitní vlády v České republice. Známý publicista upozorňuje také na znepokojivé tendence hnutí ANO, které se netají svými autoritativními praktikami.

Jak říká Martin Schulz, nejen lidé typu doktorky Milady Horákové doplatili na vládu komunistů. „Oběťmi komunistického režimu jsme v důsledku všichni. Komunistický režim okupoval tuto zemi dlouhých čtyřicet let a napáchal tady škody ve všech oblastech lidského konání,“ připomíná renomovaný novinář.

„Devastoval hospodářství, mezilidské vztahy, byl tu pokřivený vývoj morálky. Určoval, co je správné a co ne. Co se smí a nesmí učit ve školách. Nebyl dokonalý přístup ke všem informacím. Tohle všechno jsou zločiny proti lidskosti, kterých se čtyřicet let komunistický režim dopouštěl na svých občanech,“ říká Schulz.

Velké nebezpečí vidí v tom, že nemáme celospolečenskou diskusi, která by na zločiny komunismu dostatečně upozornila. „Na druhou stranu máme 14 procent lidí, kteří jsou ochotni volit KSČM, která je přímým následníkem té vraždící komunistické strany,“ upozorňuje Schulz.

„Co mě děsí ještě víc, že největší oblibu v současných průzkumech vykazuje hnutí ANO, které se netají svými autoritářskými praktikami. A když jejich čísla spojíte s preferencemi komunistů, tak máme skoro 50 procent voličů, kteří by v tuto chvíli šli volit představitele režimu, kteří jsou ochotni zatočit s liberální demokracií, zatočit se svobodami lidí ve prospěch jejich pohodlného vládnutí a podle jejich představ, jak by stát měl vypadat, které jsou velmi děsivé,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner