Marvel oznámil, jak se vyrovná se smrtí představitele Black Panthera 

Chadwick Boseman (flickr.com/Gage Skidmore)

Chadwick Boseman | FOTO: flickr.com/Gage Skidmore

Pokračování komiksového hitu Black Panther se bude muset obejít bez hlavního hrdiny. Herec Chadwick Boseman, který letos nečekaně podlehl rakovině, nebude podle šéfa studia Marvel nahrazen. Podle dřívějších zpráv nesáhnou tvůrci ani k možnostem, které nabízejí filmové triky a metoda počítačové animace CGI, uvádí list New York Post.

Filmové dobrodružství krále Wakandy překvapilo úspěchem, který se nečekal. Proto bylo hned jasné, že se Black Panther dočká i druhého pokračování, které se mělo odehrávat po závěrečné bitvě z filmu Avengers: Endgame. 

Letos 29. srpna ovšem všechny fanoušky komiksového univerza vydavatelství Marvel zasáhla smutná zpráva. Boseman skonal ve svých třiačtyřiceti letech po utajovaném boji s rakovinou tlustého střeva. Po prvotním šoku se museli tvůrci rozhodnout, zda nakonec bude série o superhrdinovi v masce pantera pokračovat.

Podle producenta Kevina Feigeho je nyní jasno. Druhý film vznikne, ale hlavní postava nebude nikým nahrazena, protože byla tak výrazná, že se její představitel nedá změnit.   

„Byl to nesmírně talentovaný herec a inspirativní jedinec, který profesionálně i osobně ovlivnil celý náš život,“ řekl Feige. „Jeho zobrazení T’Chally Black Panthera je ikonické,“ dodal.

Protože však chtějí tvůrci uctít dědictví, které zesnulý Chadwick Boseman pomohl vybudovat, hodlají pokračovat v prozkoumávání světa Wakandy. „Budeme sledovat i osudy všech bohatých a rozmanitých postav představených v prvním filmu,“ slibuje studio Marvel divákům. Premiéra filmu je zatím plánována na 8. července 2022.

Ke změně představitele v populárních Marvel filmech už jednou došlo a nejednalo se zrovna o malou roli. Zatímco v prvním filmu o Ironmanovi se jako „Rhodey“ (později War Machine) představil Terrence Howard, ve dvojce jej nahradil Don Cheadle. Tehdy (2010) se ovšem nejednalo o změnu kvůli tragické události, ale protože Howard měl spory s Marvelem, studio raději roli přeobsadilo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články