Máte slovo: Ovčáček prý nekádruje, senátor Doubrava chce zpátky komunismus

Eric Drooker

Naprosto neuvěřitelné představení opět připravil opět pořad České televize Máte slovo. Senátor Jaroslav Doubrava by si přál zpátky komunismus, hradní mluvčí Jiří Ovčáček nevidí nic špatného na faktu, že někdo byl komunistickým ministrem. O kultivovanou debatu se samozřejmě nejednalo, některé výroky ale byly více než zarážející.

„Loňský Albertov byl očividně zorganizován americkou ambasádou,“ prohlásil Doubrava s tím, že o tom existují důkazy. Tvrdil zároveň, že za chování tzv. pražské kavárny k prezidentovi mohou i média. Na dotaz jednoho z diváků Doubrava zopakoval, že červené karty loni rozdávali zaměstnanci této ambasády. Toto absurdní tvrzení odmítl dokonce i Ovčáček. „Všichni pamatujeme Rudé právo ze 70. a 80. let,“ doplnil další z hostů Tomáš Klvaňa.

Mluvčí prezidenta řekl, že nikdo z prezidentova týmu nevěděl, že na pódiu na Albertově 17. listopadu 2015 bude také Martin Konvička. „Já jsem stejně jako pan prezident nikoho nekádroval,“ řekl k tomu Ovčáček. „Jestli si někdo myslí, že prezident se svým týmem šel okolo pódia a náhodou tam potká pana Konvičku, tak to asi žije v pohádce,“ řekl Klvaňa, který pracoval jako mluvčí Václava Klause.

Ovčáček navíc prohlásil, že na Albertov dříve 17. 11. nikdo nechodil. „Vy jste tam pravděpodobně nechodil, protože jste zatím psal do komunistických novin,“ odpověděl mu jeden z diváků.

Zemanův zastánce z řad diváků uvedl, že byl pronásledován komunisty v roce 1969. „To vám není hloupé stát vedle bývalého komunisty a vedle bývalého pisatele do komunistických Haló novin?“ podivil se Klvaňa.

Europoslanec Jiří Pospíšil připomněl fakt, že Zeman odmítl jmenovat profesory kvůli údajnému podezření ze spolupráce z StB a vzápětí ocenil 28. října bývalého ministra zemědělství komunistické vlády. Ovčáček ale nebyl schopen odpovědět, a tak se místo něj zapojil senátor Doubrava. „Ať řeknou, co ten ministr dělal špatného,“ řekl. „Já bych si velmi přál, aby byly stejně kvalitní potraviny, které tehdy byly,“ dodal.

Ve zbytku pořadu se strhla hádka o islámu, která spočívala v přehazování argumentů a hádkách. „Extremisté byli v každém náboženství, dobří lidé také,“ ukončil toto téma muslimský host Chalid Bitar, zástupce Syrské svobodné komunity. Senátor Doubrava mu spolu s dalším ze zastánců prezidenta mu ale nevěřili s tím, že každý muslim má podle nich za úkol zabíjet nevěřící.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]