Matěj Homola: Babišovo chování je mix blábolení, nekoncepčních kroků a hyenismu

Instagram M.Homoly

Matěj Homola | FOTO: Instagram M.Homoly

Frontman skupiny Wohnout Matěj Homola patří mezi ty, kterým se nelíbí, že v zemi chybějí roušky i další ochranné pomůcky. Za viníka problematické situace hudebník považuje Andreje Babiše. Premiér nese podle Homoly plnou odpovědnost za všechny ztráty. Pokud by k nim došlo, tak i za ty na životě.

Zpěvák kapely Wohnout zveřejnil svůj názor na Instagramu. Text doplnil snímkem v roušce, na níž je všeříkající nápis „Babiši, táhni!“.

„Tuhle roušku mi ušila máma. Můj problém, že ji nemám, beru, měl jsem si ji koupit dřív, ale netušil jsem, že přijde epidemie takového kalibru. Asi nejsem sám, kdo ji odteď bude mít navždy v lékárně,“ napsal Homola na sociální síť. Opatření o zákazu vycházení bez roušky prý vítá a karanténu dodržuje. „Nevycházím ven, nemusím, nejsem doktor. Kdybych byl, jsem teď v ohrožení života. Stejně jako policista, paní na poště, lékárník a spousta dalších profesí,“ připomíná důležité aspekty současné situace.

Pavel Hofman

Viníka nebezpečné situace spatřuje Homola v premiérovi. „Všichni riskují zdraví a životy kvůli neskutečnému diletantství Andreje Babiše, které jsme nuceni sledovat v přímém přenosu. Ty roušky Andrej prostě nezařídil, i když měl a mohl, a jeho chování v této době je mix zmatenýho blábolení, nekoncepčních kroků a hyenismu, kdy se snaží skrz epidemii protlačit zákony, které jdou na ruku Agrofertu. Hnus,“ vrací se k Babišově snaze prosadit vládní rozhodnutí, které by mu ulehčilo od střetu zájmů.

Podle Homoly se ještě dlouho budeme vzpamatovávat z toho, co nám Babiš místo slibovaného „Bude líp“ přinesl. „Takže nám po tomhle strejdovi, co nás přišel zachránit před Palermem, zbude nejen rekordní dluh z doby ekonomického růstu, nabobtnalá byrokracie, rozoraný silnice, naštvaný živnostníci, mezinárodní ostuda, zničená příroda a velmi tlustá kniha skandálů všeho druhu, ale dost možná i lidi, co za tohle jeho absurdní divadlo zaplatí životem,“ shrnuje hudebník smutná fakta. „Andrej Babiš za to vše nese plnou zodpovědnost,“ dodává Homola.

View this post on Instagram

Tuhle roušku mi ušila máma. Můj problém, že ji nemám, beru, měl jsem si ji koupit dřív, ale netušil jsem, že přijde epidemie takového kalibru. Asi nejsem sám, kdo ji odteď bude mít navždy v lekárně. Opatření o zákazu vycházení bez roušky vítám, karanténu dodržuji. Nevycházím ven, nemusím, nejsem doktor. Kdybych byl, jsem teď v ohrožení života. Stejně jako policista, paní na poště, lékárník a spoustu dalších profesí. Všichni riskují zdraví a životy kvůli neskutečnému diletantství Andreje Babiše, které jsme nuceni sledovat v přímém přenosu. Ty roušky Andrej prostě nezařídil, i když měl a mohl a jeho chování v této době je mix zmatenýho blábolení, nekoncepčních kroků a hyenismu, kdy se snaží skrz epidemii protlačit zákony, které jdo na ruku Agrofertu. Hnus. Takže nám po tomhle strejdovi, co nás přišel zachránit před Palermem, zbyde nejen rekordní dluh z doby ekonomického růstu, nabobtnalá byrokracie, rozoraný silnice, naštvaný živnostníci, mezinarodní ostuda, zničená příroda a velmi tlustá kniha skandálů všeho druhu, ale dost možná i lidi, co za tohle jeho absurdní divadlo zaplatí životem. Andrej Babiš za to vše nese plnou zodpovědnost. #andrejitahni

A post shared by Matěj Homola (@matejhomola) on

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner