Matěj Stropnický kritizuje Babiše, šéfa svého otce. ANO je podvod, tvrdí

ČTK

Předseda Strany zelených a bývalý náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický | FOTO: ČTK

Nově zvolený předseda Strany zelených Matěj Stropnický opět dokazuje, že mu silně vadí hnutí ANO, ačkoliv je jeho členem jeho otec Martin. Mladý politik se v rozhovoru pro Babišovo Rádio Impuls znovu pozastavil nad tím, jak je možné, že si strana zvolí svého předsedu téměř stoprocentně a do diskuze musí být členové ANO nuceni. Pro deník Právo zase Stropnický junior řekl, že celé Babišovo hnutí je jen klam a podvod, protože slibovaní schopní manažeři nic neumí a bojí se.

S otcem jsme si to vyříkali

Přestože je otec Matěje Stropnického ministrem za ANO a nevlastní matka za hnutí sedí v zastupitelstvu Prahy-Suchdol, nemá předseda SZ problém s kritikou tohoto hnutí. „ANO není žádné hnutí, ANO je firma. To bylo vidět i na tom sjezdu. Tam se prostě musí poslouchat a dělat, co říká šéf,“ upozorňuje pro některé kontroverzní politik. Matěj si uvědomuje i to, že svými názory u otce zřejmě narazí. „Já jsem otce samozřejmě upozorňoval, že vstupuje-li do takového projektu, takže se budeme v některých otázkách střetávat, na to jsme byli připraveni,“ řekl na Impulsu Stropnický junior. „Věděli jsme, do čeho jdeme. Je samozřejmě zvláštní, když vás strana, jako je ANO, strana vašeho otce, odvolává z pozice ve vedení města, kde si myslím, že jsem neudělal žádnou zásadní chybu. Je to paradox, ale s tím musíme žít,“ dodal smířeně politik.

Eric Drooker

Na plakáty jsme mu byli dobří, rozčiluje se Babiš

Na kritiku svého hnutí rozčileně reagoval Andrej Babiš. Obvinil Stropnického, že využil ANO v době komunálních voleb 2014, aby si na propagační materiály napsal, že má podporu hnutí ANO. „Na doporučení jeho táty jsem se s ním setkal, souhlasil jsem s podporou a jsem přesvědčený, že bez našeho loga by tam ten kluk nebyl,“ tvrdí Babiš. „Teď kolem sebe kope? To je neuvěřitelné, co povídá a jak mluví o rodičích. To se zbláznil?“ nadává ministr financí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner