Matka bez rukou obléká svou dceru nohama. Sama maluje i vaří

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každé zdravotní postižení je pro toho, kdo s ním musí žít, ztížením každodenního života. Je však mnoho takových, kteří se s handicapem dokážou poprat a osudu ukázat, že je nezlomí. O jednom takovém člověku píše deník The Mirror.

Sarah Talbiová se narodila bez horních končetin. Lékaři nedokázali tento stav předem diagnostikovat a ani po narození neuměli vysvětlit, proč k tomu došlo. Mladá dívka se ovšem svému handicapu nepoddala a začala se učit vše tak, jako její vrstevníci. 

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Jen místo rukou používala k oblékání, jezení nebo česání vlasů své nohy. „Jak dítě bere všechno do rukou a dělá nepořádek, dělala jsem to samé s nohama, takže můj mozek se napojil na ně,“ vzpomíná Sarah. „Když jsem byla starší, uměla jsem jíst, ale měla jsem problém se psaním. Tyhle věci přišly později, naučila jsem se to,“ dodává.

„Některé jiné děti se mě ptaly, proč nemám ruce, ale pro mě to bylo úplně normální. Myslela jsem si, že existuje spousta dalších lidí bez rukou a já jsem jen jedna z nich,“ říká žena z Bruselu.

Jak stárla, rozvíjela další dovednosti, například krájení zeleniny nebo líčení se. Vše pomocí prstů na nohou. Je také skvělou kuchařkou a poslední dobou se začala věnovat malování. Nejraději na plátno ztvárňuje svou milovanou přírodu.

Osmatřicetiletá Belgičanka je nyní hrdou maminkou dvouleté dcery. Ani starost o ni není pro Sarah problém. „Dokud nemám boty, můžu s nohama dělat cokoli. Namaluju se, obléknu, uvařím, osprchuju, postarám se o Lilii, můžu dělat všechno, co chci,“ říká pyšně. „Stát se mámou je obrovský úspěch. Je to můj nejlepší úspěch,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články