Matka chvíli nedávala v autě pozor. Chlapeček se vedle ní střelil do hlavy

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Teprve čtyřletý chlapec přišel v minulém týdnu o život poté, co v autě svých rodičů objevil nabitou zbraň a zastřelil se. Matka přitom seděla hned vedle svého syna. O neštěstí v americkém městě Manitou Springs ve státě Colorado informoval web časopisu People.

Chlapec podle webu objevil nabitou zbraň v úterý krátce po poledni. Policisté dorazili na místo po telefonátu místních obyvatel, kteří tvrdili, že slyšeli výstřely. Podle policejní zprávy však bylo dítě po jejich příjezdu už mrtvé, zemřelo na následky vážného zranění hlavy.

Šestadvacetiletý otec Carlos Perez byl v době neštěstí v prodejně marihuany Maggie’s Farm. Mezitím údajně o rok mladší matka Ashlynne Perezová čekala v autě se svým synem. „Paní Perezová měla říct svému synovi, aby se připoutal, ale odmítl poslechnout a vlezl na sedadlo řidiče,“ stojí v policejní zprávě.

„Potom otočila hlavu, aby se podívala z okna na benzinovou pumpu a uslyšela hlasitou ránu,“ popsala policistům matka. Rodiče vyšetřovatelům pověděli, že svému synovi ukázali zbraň den předtím, když nebyla nabitá. Chlapec si tak měl se zbraní už dvakrát hrát.

Carlos policistům pověděl, že nabitou zbraň vložil do přihrádky v autě. „Oba rodiče si byli vědomi, že dítě se je schopné zvednout ze svého sedadla a přelézt na přední sedadlo. Ani jeden z nich zbraň neodložil na bezpečné místo i přesto, že věděli, že chlapec o střelné zbrani ví,“ tvrdí policisté.

Oba rodiče nyní čekají na obvinění ze zanedbání péče o dítě s následkem smrti. Zda vinu uznají, zatím není jasné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články