Matka dvou dětí odmítla očkování kvůli vedlejším účinkům. Zabila ji mutace delta

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Kolem očkování se stále objevuje spousta nepravdivých informací, hoaxů a vymyšlených příběhů. Mnoho lidí jim stále ještě věří a domnívá se tak, že vakcína může ohrozit jejich zdraví. Takové myšlení se stalo osudným ženě, o níž informuje The Daily Mirror.

Obava z vedlejších účinků očkování přiměla Tricii Jonesovou k rozhodnutí, že si vakcínu píchnout nenechá. Matku dvou dětí vystrašily případy lidí, které postihly například krevní sraženiny nebo srdeční problémy. 

Pětačtyřicetiletá Američanka natolik věřila zprávám o nebezpečí vakcinace, že si nenechala poradit ani od své matky. Ta se jí snažila vysvětlit, že proti covidu žádná jiná zbraň, než je očkování, není. 

Tricia si trvala na svém, což si jí však stalo osudným. Nakazila se totiž od svého syna, který mutaci delta přinesl ze školy. Následně musela být žena hospitalizována a v polovině května ji lékaři kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu připojili na umělou plicní ventilaci. 

Přestože příznaky covidu nakonec ustoupily, dýchací obtíže se zhoršily a Tricia 9. června zemřela. „Slyšeli jsme spoustu hororových příběhů. Já sama, když jsem si nechala píchnout injekci, jsem si prožila drsnou reakci,” popisuje matka zesnulé ženy. “Takže to dcera nechtěla podstoupit. Nemohla jsem ji přesvědčit,” dodává.

Zároveň vyzývá všechny, aby neudělali stejnou chybu, jako její dcera. „Berte to prosím vážně. Nechcete přece, aby si tím prošel člen vaší rodiny, kterého máte rádi,“ vzkázala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články